اخبار

ادامه فعالیتها جهت احداث “سرداب الرأس” در صحن مطهر حسینی

به گزارش خبر گزاری زائر، در سال‌های اخیر به ویژه پس از سرنگونی صدام و خروج آمریکایی‌ها از عراق، بر تعداد زائران حرم سیدالشهدا(ع) افزوده شده است.

ادامه فعالیتها جهت احداث “سرداب الرأس” در صحن مطهر حسینی

به گزارش زائر، در سال‌های اخیر به ویژه پس از سرنگونی صدام و خروج آمریکایی‌ها از عراق، بر تعداد زائران حرم سیدالشهدا(ع) افزوده شده است.

بر همین اساس نیاز به توسعه حرم امام حسین(ع) بیش از پیش حس می‌شود که به همت ستاد بازسازی عتبات سرداب الراس درحرم امام حسین(ع) در حال ساخت است و به بهره‌بردای می‌رسد.

همچنین متولیان حرم امام حسین(ع) برای کاهش ازدحام جمعیت در کنار ضریح امام حسین(ع) و زیر قبه که بنا بر حدیثی از پیامبر اعظم(ص) «اجابت دعا نزد قبر امام حسین (ع) است»، اقدام به توسعه حرم به وسیله احداث سرداب‌ کردند.

سه سرداب «الحجه»، «باب‌الرأس» و «شهدا» در حرم امام حسین(ع) در حال احداث است که هدف از ساخت این سه سرداب افزایش فضای باز برای حضور زائران و پراکندگی جمعیت در اطراف ضریح و همچنین صحن و شبستان‌های حرم سیدالشهدا(ع) است.

سرداب‌های در حال ساخت حرم امام حسین(ع) با بهترین تجهیزات گرمایشی و سرمایشی تجهیز می‌شود تا زائران بتوانند به راحتی از این فضای مقدس استفاده کنند که به گفته مسؤولان این دو سرداب تا پایان سال افتتاح می‌شود. 

هم‌اکنون یکی از سرداب‌های حرم امام حسین(ع) برای بانوان به بهره‌برداری رسیده که البته هنوز این سرداب نیز تکمیل نشده است و روند احداث آن در حال انجام است. همچنین سرداب باب‌رأس پیشرفت خوبی داشته و اربعین امسال پذیرای زائران است.

تصاویر این سرداب در ذیل مطلب آمده است

سرداب
سرداب
سرداب
سرداب
سرداب
سرداب
سرداب

مطالب بالا از سایت رسمی آستان مقدس امام حسین علیه السلام می باشد

شما میتوانید مطالب بیشتری را درسایت زائر مشاهده نمائید

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن