اخباردانستنی ها

حجاج بیت الله الحرام حتما بخوانند

اپلیکیشن شمیم سلامتی با در نظر گرفتن بخشی به عنوان پرونده الکترونیک سلامتی امکانی را فراهم کرده است تا با ثبت تصاویر اسناد و مدارک پزشکی خود در همه جا و به صورت آنلاین دسترسی داشته باشید.

داروخانه آنلاین داروپلاس

حجاج بیت الله الحرام حتما بخوانند

 

بارها اتفاق افتاده که در سفرهای مختلف به دلایل گوناگون به اسناد پزشکی خود را نیاز پیدا کرده باشید. اینکه چه دارویی برایتان تجویز شده یا اینکه جواب آخرین آزمایشتان چه بوده است. برای دسترسی به پرونده سلامت، روش های مختلفی وجود دارد که اکثر مسافران حمل فیزیکی اسناد و مدارک پزشکی را انجام می دهند و گاها بخش عمده از وسایل سفرشان تشکیل می دهد. اما در عصر الکترونیک و دیجیتال، راهکارهای دیگری نیز وجود دارد که یکی از آنها استفاده از اپلیکیشن های موبایل و دسترسی های آنلاین است. اپلیکیشن شمیم سلامتی با در نظر گرفتن بخشی به عنوان پرونده الکترونیک سلامتی امکانی را فراهم کرده است تا با ثبت تصاویر اسناد و مدارک پزشکی خود در همه جا و به صورت آنلاین دسترسی داشته باشید. محتوای سلامتی و ابزارهای کاربردی متعدد سلامتی بخش دیگری از این اپلیکیشن است که در همه سفرها به ویژه سفرهای زیارتی و حج می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

پرونده الکترونیک سلامت راهکار مناسب برای نظام بهداشتی کشور

سامانه آنلاین پرونده الکترونیک سلامت یکی از جدیدترین امکاناتی است که در حوزه سلامت کشور رونمایی و پیاده سازی شده است. این سامانه که با نام سامانه خودمراقبتی از طریق تلفن همراه نیز یاد می شود ، دارای امکانات متنوع و مفیدی می باشد. به وسیله ی این سامانه مردم می توانند از طریق تلفن همراه به پرونده سلامت دسترسی یابند و اطلاعات روزانه سلامت خود را درباره تغذیه ، قندخون، وزن، فشارخون، سابقه فامیلی و غیره در پرونده الکترونیک سلامت تکمیل کنند.

طرزکار پرونده الکترونیک سلامت:

طرز کار این سامانه به این صورت است که : برای ایمنی اطلاعات به افراد کد شناسه اختصاصی داده می شود و در این صورت با دریافت کد اختصاصی رو موبایل خود می توانند به اطلاعات پرونده الکترونیک سلامت خودشان دسترسی داشته باشند و هیچ کس نمی تواند به اطلاعات پرونده الکترونیک سلامت دیگری دسترسی داشته باشد. در عین حال فرد در هر جای کشور که به پزشک مراجعه کند می تواند اطلاعات پرونده سلامت خود را ارائه دهد.

از قابلیت های این سامانه می توان به سیستم هشدار مصرف دارو نیز اشاره کرد به  عنوان مثال اگر فردی فشارخون بالا دارد به او هشدار می دهیم که داروهای خود را مصرف کند، اگر بیماری خاصی دارد به او پیام داده می شود که رژیم غذایی مناسب را رعایت کند.

برای دریافت اپلیکیشن و تکمیل پرونده الکترونیک سلامت از لینک زیر اقدام کنید

دریافت اپلیکیشن

پرونده سلامت الکترونیک در خبرگزاری شمیم سلامتی:

به گزارش خبرگزاری شمیم سلامتی مسئولان وزارت بهداشت پیش از این اعلام کرده اند که برای بیش از ۷۰ میلیون ایرانی پرونده الکترونیک سلامت تشکیل شده و اطلاعات اولیه افراد در این پرونده ها ثبت شده است اما بسیاری از مردم به علت مراجعه نکردن به مراکز بهداشتی و درمانی از وجود این پرونده و خدمات مراقبتی آن که برای پیشگیری از بیماری های مختلف به خصوص بیماری های غیر واگیر مانند فشار خون، چاقی، دیابت، بیماری های قلبی و بیماری های محیطی و خانوادگی است، اطلاعی ندارند، به همین علت اطلاعات بسیاری از این پرونده ها همچنان ناقص است، ضمن اینکه هنوز ارتباط بین مراکز تشکیل دهنده پرونده سلامت با سایر مراکز بهداشتی و درمانی به طور کامل برقرار نشده است.

هم چنین معاون بهداشت وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در مصاحبه با خبرنگار شمیم سلامتی از راه اندازی سامانه خود مراقبتی از طریق سیستم اندروید تلفن همراه شهروندان از آبان امسال خبر داد و گفت: همه مردم می توانند از این طریق به اطلاعات پرونده الکترونیک سلامت خود دسترسی پیدا کنند.

با راه اندازی این سامانه مردم می توانند از طریق تلفن همراه به پرونده سلامت دسترسی یابند و اطلاعات روزانه سلامت خود را درباره قندخون، وزن، فشارخون، سابقه فامیلی و غیره در پرونده الکترونیک سلامت تکمیل کنند.

رئیسی ادامه داد: اکنون ۷۶ میلیون نفر وارد سامانه خودمراقبتی شده اند و و مراقبان سلامت آنها مشخص است، ممکن است افراد مراقب سلامت خود را نشناسند اما با مراجعه به مرکز درمانی، مراقب سلامت آنها معرفی می شود.
وی تاکید کرد: در همین راستا، برنامه مهم وزارت بهداشت اجرای نظام ارجاع و پزشک خانواده است، در این برنامه هر سه هزار نفر جمعیت تحت پوشش یک مراقب سلامت قرار می گیرند.
رئیسی گفت: مراقبان سلامت از طریق خرید خدمت با وزارت بهداشت مرتبط هستند.

دریافت اپلیکیشن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن