اعمال روز

اعمال جمعه ۱۷ فروردین ماه ۱۳۹۷(۱۹رجب)

داروخانه آنلاین داروپلاس

امروزجمعه ۱۷ فروردین ماه ۱۳۹۷ هجری شمسی
مصادف با ۱۹ رجب ۱۴۳۹ هجری قمری
از اعمال این روز
۱٫به نیت سلامتی پدر مهربان ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف صدق بدهیم.
۲٫دعای ندبه را فراموش نکنیم.
۳٫ کسى که در ماه رجب در وقت صبح هفتاد مرتبه و در وقت پسین نیز هفتاد مرتبه بگوید: أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ وَ أَتُوبُ إِلَیْهِ و چون تمام کرد دستها را بلند کند و بگوید اللَّهُمَّ اغْفِرْ لِی وَ تُبْ عَلَیَّ اگر در این ماه بمیرد خدا از او راضى باشد و به برکت این ماه آتش او را مس نکند.
۴٫در تمام این ماه هزار مرتبه بگوییم:أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ ذَا الْجَلالِ وَ الْإِکْرَامِ مِنْ جَمِیعِ الذُّنُوبِ وَ الْآثَامِ.
۵٫مداومت بر ذکر صلوات داشته باشیم که مخصوصا در روز جمعه بر آن توصیه اکید شده است.
۶٫ غسل جمعه ازاعمال مستحبى است که بر آن تأکید بسیار شده و در روایت آمده حضرت رسول صلى اللّه علیه و آله به امیر المؤمنین علیه السّلام فرمود: یا على! در هر جمعه غسل کن، گرچه به خاطر آن غذاى خود را براى بدست آوردن آب جهت غسل کردن بفروشى و گرسنه بمانى؛زیر هیچ سنتی برتر از غسل روز جمعه نیست و از امام صادق علیه السّلام روایت شده: هرکس در روز جمعه غسل کند و این دعا را بخواند:أَشْهَدُ أَنْ لا إِلَهَ إِلا اللَّهُ وَحْدَهُ لا شَرِیکَ لَهُ وَ أَشْهَدُ أَنَّ مُحَمَّدا عَبْدُهُ وَ رَسُولُهُ اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ اجْعَلْنِی مِنَ التَّوَّابِینَ وَ اجْعَلْنِی مِنَ الْمُتَطَهِّرِینَ تا جمعه آینده از گناهان پاک مى گردد، یا آنکه اعمال او با طهارت معنوى انجام مى گیرد و مورد قبول حق واقع می شود.
۷٫از حضرت رسول صلى الله علیه و آله فضیلت بسیاری نقل شده براى خواندن قل هو الله أحد ده هزار مرتبه یا هزار مرتبه یا صد مرتبه در ماه رجب و نیز روایت شده که: هر کس در روز جمعه ماه رجب صد مرتبه قل هو الله أحد بخواند براى او نورى باشد در قیامت که او را به بهشت بکشاند.
۸٫و نیز از حضرت رسول صلى الله علیه و آله روایت است که هر کس در روز جمعه ماه رجب چهار رکعت نماز ما بین ظهر و عصر بخواند در هر رکعتى حمد یک مرتبه و آیه الکرسی هفت مرتبه و قل هو الله أحد پنج مرتبه سپس ده مرتبه بگوید: أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ الَّذِی لا إِلَهَ إِلا هُوَ وَ أَسْأَلُهُ التَّوْبَهَ حق تعالى براى او از روزى که این نماز را گزارده تا روزى که بمیرد هر روزى هزار حسنه عطا فرماید و او را به هر آیه که خوانده شهرى در بهشت از یاقوت سرخ و به هر حرفى قصرى در بهشت از در سفید عنایت فرماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن