اعمال روز

اعمال جمعه ۳ فروردین ماه ۱۳۹۷(۵ رجب)

داروخانه آنلاین داروپلاس

امروزجمعه ۳ فروردین ماه ۱۳۹۷ هجری شمسی
مصادف با ۵ رجب ۱۴۳۹ هجری قمری
از اعمال این روز
۱٫به نیت سلامتی پدر مهربان ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف صدق بدهیم.
۲٫ کسى که در ماه رجب در وقت صبح هفتاد مرتبه و در وقت پسین نیز هفتاد مرتبه بگوید: أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ وَ أَتُوبُ إِلَیْهِ و چون تمام کرد دستها را بلند کند و بگوید اللَّهُمَّ اغْفِرْ لِی وَ تُبْ عَلَیَّ اگر در ماه رجب بمیرد خدا از او راضى باشد و به برکت این ماه آتش او را مس نکند.
۳٫در تمام این ماه هزار مرتبه بگوییم:أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ ذَا الْجَلالِ وَ الْإِکْرَامِ مِنْ جَمِیعِ الذُّنُوبِ وَ الْآثَامِ.
۴٫در تمام ماه رجب شصت رکعت نماز بخوانیم به این طریق که در هر شب آن دو رکعت ، در هر رکعت حمد یک مرتبه و قل یأیها الکافرون سه مرتبه و قل هو الله أحد یک مرتبه و چون سلام دهیم دستها را بلند کنیم و بگوییم: لا إِلَهَ إِلا اللَّهُ وَحْدَهُ لا شَرِیکَ لَهُ لَهُ الْمُلْکُ وَ لَهُ الْحَمْدُ یُحْیِی وَ یُمِیتُ وَ هُوَ حَیٌّ لا یَمُوتُ بِیَدِهِ الْخَیْرُ وَ هُوَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ وَ إِلَیْهِ الْمَصِیرُ وَ لا حَوْلَ وَ لا قُوَّهَ إِلا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ النَّبِیِّ الْأُمِّیِّ وَ آلِهِ . از حضرت رسول صلى الله علیه و آله مروى است که کسى که این عمل را بجا آورد حق تعالى دعاى او را مستجاب گرداند و ثواب شصت حج و شصت عمره به او عطا فرماید.
۵٫از حضرت رسول صلى الله علیه و آله فضیلت بسیاری نقل شده براى خواندن قل هو الله أحد ده هزار مرتبه یا هزار مرتبه یا صد مرتبه در ماه و نیز روایت شده که: هر کس در روز جمعه ماه رجب صد مرتبه قل هو الله أحد بخواند براى او نورى باشد در قیامت که او را به بهشت بکشاند.
۶٫و نیز از حضرت رسول صلى الله علیه و آله روایت است که: هر کس در روز جمعه ماه رجب چهار رکعت نماز ما بین ظهر و عصر بخواند در هر رکعتى حمد یک مرتبه و آیه الکرسی هفت مرتبه و قل هو الله أحد پنج مرتبه پس ده مرتبه بگوید أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ الَّذِی لا إِلَهَ إِلا هُوَ وَ أَسْأَلُهُ التَّوْبَهَ بنویسد حق تعالى براى او از روزى که این نماز را گزارده تا روزى که بمیرد هر روزى هزار حسنه عطا فرماید و او را به هر آیه که خوانده شهرى در بهشت از یاقوت سرخ و به هر حرفى قصرى در بهشت از در سفید عنایت فرماید.
۷٫ سه روز از این ماه را که پنجشنبه و جمعه و شنبه باشد روزه بگیریم.
زیرا که روایت شده هر که در یکى از ماههاى حرام این سه روز را روزه بدارد حق تعالى براى او ثواب نهصد سال عبادت می نویسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن