اعمال روز

اعمال شنبه ۱۱ فروردین ماه ۱۳۹۷(۱۳رجب)

داروخانه آنلاین داروپلاس

امروز شنبه ۱۱ فروردین ماه ۱۳۹۷ هجری شمسی
مصادف با ۱۳ رجب ۱۴۳۹ هجری قمری
ولادت با سعادت مولایمان امیر المومنین علی(ع)
از جمله اعمال این روز
۱٫ به نیت سلامتی پدر مهربان ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف صدق بدهیم.
۲٫اعمال روز سیزدهم ماه
روز سیزدهم ماه رجب مصادف با ولادت امیرالمؤمنین على علیه السلام و اولین روز از ایام البیض است. در این روز بنا بر مشهور بعد از سى سال از عام الفیل ولادت با سعادت حضرت امیر المؤ منین علیه السلام در میان کعبه مُعَظَّمه واقع شده است. روزه گرفتن در این روز، و دو روز بعد، ثواب فراوانى دارد و هر کس که بخواهد عمل «امّ داوود» را بجا آورد باید این سه روز را روزه بگیرد.
۳٫علامه مجلسى در زاد المعاد فرموده از حضرت امیر المؤمنین علیه السلام منقول است،حضرت رسول صلى الله علیه و آله فرمود: هر کس در هر شب و هر روز ماه رجب و شعبان و رمضان سه مرتبه هر یک از حمد و آیه الکرسی و قل یأیها الکافرون و قل هو الله أحد و قل أعوذ برب الفلق و قل أعوذ برب الناس بخواند و سه مرتبه بگوید سُبْحَانَ اللَّهِ وَ الْحَمْدُ لِلَّهِ وَ لا إِلَهَ إِلا اللَّهُ وَ اللَّهُ أَکْبَرُ وَ لا حَوْلَ وَ لا قُوَّهَ إِلا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ و سه مرتبه بگوید اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ و سه مرتبه بگوید اللَّهُمَّ اغْفِرْ لِلْمُؤْمِنِینَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ و چهار صد مرتبه بگوید أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ وَ أَتُوبُ إِلَیْهِ خداوند تعالى گناهانش را بیامرزد اگر چه به عدد قطره هاى باران و برگ درختان و کف دریاها باشد.
۴٫ در هر شب از شبهاى این ماه هزار مرتبه لا إِلَهَ إِلا اللَّهُ وارد شده است.
۵٫در کل این ماه هزار مرتبه ذکر: أَسْتَغْفِرُ اللهَ ذَا الْجَلالِ وَ الْإِکْرَامِ مِنْ جَمِیعِ الذُّنُوبِ وَ الْآثَامِ گفته شود .
۶٫اعمال شب چهاردهم:
مستحبّ است در شب سیزدهم دو رکعت نماز بخوانیم درهر رکعت حمد یک مرتبه و سپس یس و تَبارَکَ المُلْکُ و توحید.در شب چهاردهم چهار رکعت به دو سلام به همین کیفیّت . درشب پانزدهم شش رکعت به سه سلام به همین کیفیّت .
از مولایمان امام صادق علیه السلام روایت است هر کس چنین کند جمیع فضیلت این سه ماه را دریابد و تمام گناهانش غیر از شرک آمرزیده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن