اعمال روز

اعمال چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه ۱۳۹۷(۲محرم)

داروخانه آنلاین داروپلاس

امروز چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه ۱۳۹۷ هجری شمسی
مصادف با ۲ محرم ۱۴۴۰ هجری قمری
ماه محرم ماه حُزن اهل بیت علیهم السلام و شیعیان ایشان است و از حضرت امام رضاعلیه السلام روایت است که چون ماه محرّم می رسید پدرم را کسى خندان نمى دید و اندوه و حُزن پیوسته بر او غالب مى شد تا روز دهم چون روز عاشورا مى شد آن روز، روز مصیبت و حزن و گریه او بود و مى فرمود امروز روزى است که حسین علیه السلام شهید شده است .
۱٫به نیت سلامتی پدر مهربان ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف که این روزها،روزهای حزن ایشان است،صدق بدهیم.
۲٫از حضرت صادق علیه السّلام روایت شده: حضرت سجاد علیه السّلام چون صبح مى شد مى فرمودند:أَبْتَدِءُ یَوْمى هذا بَیْنَ یَدَىْ نِسْیانى وَ عَجَلَتى بِسْمِ اللَّهِ وَ ما شآءَ اللَّهُ.
۳٫ابن بابویه و دیگران به سندهاى بسیار معتبر از حضرت زین العابدین و حضرت صادق علیها السّلام روایت کرده اند: هرکه در شام صد مرتبه الله اکبر بگوید، مانند این است که صد بنده را آزاد کرده باشد، و به سند صحیح دیگر از حضرت باقر علیه السّلام روایت شده: هرکه پیش از طلوع آفتاب صد مرتبه، و قبل از غروب آن صد مرتبه الله اکبر بگوید، خداى کریم براى او همانند پاداش کسى که صد بنده را آزاده کرده باشد مى نویسد، و هرکه ده بارسبحان اللّه و بحمده بگوید، خدا ده حسنه براى او مى نویسد و هرکه بیشتر بگوید، براى او بیشتر نوشته مى شود.
۴٫در کتاب «محاسن» برقى به سند صحیح از حضرت باقر علیه السّلام روایت شده: حضرت رسول صلى اللّه علیه و آله به مردى رسید که باغى را براى خود احداث مى کرد، حضرت ایستاد و فرمود: مى خواهى تو را بر باغى راهنمایى کنم که اصلش از این باغ ثابت تر، و میوه اش زودرس تر، و نیکوتر و پایدارتر باشد؟ گفت: آرى یا رسول اللّه، فرمود: در صبح و شام بگو: سبحان اللّه و الحمد للّه و لا اله الاّ اللّه و اللّه اکبر که به عدد هر تسبیحى برایت در بهشت درخت ها از انواع میوه ها غرس مى کنند و اینهاست باقیات صالحات که خدا در قرآن فرموده: نیکوتر و پایدارترند از دارایى دنیا.
۵٫زیارت عاشورا و صلوات بر حضرت محمد صلی الله علیه و آله وسلم و خاندان پاک ایشان.
۶٫برای روزه داری فردا که فضیلت بسیار دارد آماده شویم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن