اخبارحج و زیارت

احتمال از سرگیری اعزام کاروان‌های زیارتی به سوریه قوت گرفت

داروخانه آنلاین داروپلاس

با توجه به برقراری امنیت در سوریه از ماه گذشته زمزمه‌هایی مبنی بر از سرگیری سفر کاروان‌های زیارتی به سوریه شنیده شد.

همچنین بر اساس تفاهم‌نامه‌هایی قرار است ضمن بازسازی حرم حضرت زینب (س)، مضیفی در جوار حرم مطهر این بانوی اسلام به همت ستاد بازسازی عتبات ساخته شود تا از زائران حضرت زینب (س) پذیرایی صورت گیرد.

بر همین اساس حسن پلارک رئیس ستاد بازسازی عتبات از وجود امنیت در شهر دمشق و پاکسازی این شهر از تروریست‌های داعش خبر داده و گفته است که با تدابیر اندیشیده شده امیدوارم به زودی اعزام کاروان‌های زائران به سوریه شروع شود و زائرین بتوانند تا آن زمان در مضیف پذیرایی شوند.

پس از آن هم حجت‌الاسلام سیدعلی قاضی‌عسکر نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت به راه‌اندازی سفرهای زیارتی به سوریه اشاره کرده و گفته است: در سال‌های گذشته هر سال حدود ۸۶ هزار حاجی، صدها هزار عمره‌گزار، دو میلیون زائر اربعین و نزدیک به یک میلیون زائر عتبات عالیات داشته‌ایم و اگر سفر سوریه هم راه بیفتد، زائران حرم حضرت زینب (س) هم به آن اضافه خواهند شد.

البته برای از سرگیری این سفر معنوی تنها مذاکرات در داخل ایران پاسخگو نخواهد بود، چرا که اعزام زائران به سوریه منوط به تأمین امنیت آن‌ها است و همانطور که در گذشته نیز مطرح شده بود، اعزام زائران به سوریه در صورت عدم وجود امنیت لازم امکان‌پذیر نخواهد بود.

بر همین اساس علیرضا رشیدیان رئیس جدید سازمان حج و زیارت نیز پس از حضور در این سازمان ضمن بررسی روند اعزام زائران به سوریه، از احتمال از سرگیری این سفرها خبر داده است.

به گفته رشیدیان پس از بررسی شرایط امنیتی، اقامت، تردد، تغذیه و تدارکات مورد نیاز زائران، در صورت مهیا بودن شرایط مورد نظر ایران، اعزام زائران آغاز خواهد شد.

برای این منظور نیز رئیس سازمان حج و زیارت ماه آینده سفری به سوریه خواهد داشت تا ضمن بررسی شرایط موجود، در صورت آمادگی برای اعزام زائران، تصمیم‌گیری در این زمینه می‌شود و تا یک ماه آینده تکلیف اعزام‌ها نیز مشخص خواهد شد.

به گزارش فارس، سفر کاروان‌های زیارتی به سوریه پس از حملات داعش و تکفیری‌ها به شهرهای این کشور و عدم وجود امنیت لازم متوقف شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن