اخبار

اربعین؛ در آستانه تبدیل شدن به عاشورای دوم

داروخانه آنلاین داروپلاس

مسئول امور روحانیون و هماهنگی ستاد مردمی خدمتگزاران اربعین استان همدان عنوان کرد: اربعین در آستانه تبدیل شدن به عاشورای دوم است.

اربعین در آستانه تبدیل شدن به عاشورای دوم

به گزارش ایکنا از همدان، حجت‌الاسلام و‌المسلمین عباس اسماعیلی، مسئول امور روحانیون و هماهنگی ستاد مردمی خدمتگزاران اربعین استان همدان، دوشنبه، ۲۳ مهر ماه در نشست خبری ستاد مردمی خدمتگزاران اربعین استان همدان ضمن تسلیت شهادت حضرت رقیه(س) اظهار کرد: اربعین در آستانه تبدیل شدن به عاشورای دوم است.

وی با بیان اینکه اربعین در عراق از جایگاه ویژه ای برخوردار است افزود: ملت عراق مراسم اربعین را همواره پر شورتر از عاشورا برگزار می‌کنند و در طول سال همواره هزینه‌های این روز از قبل کنار گذاشته می‌شود.

حجت الاسلام اسماعیلی اضافه کرد: خوشبختانه مراسم اربعین حسینی در کشور ایران و به طور ویژه در استان همدان که در مسیر تردد زائران است هر سال بهتر از سال دیگر در حال برگزاری است.

مسئول امور روحانیون ستاد مردمی خدمتگزاران اربعین استان همدان ادامه داد: امسال نیز همزمان با اربعین ۴۳ ایستگاه صلواتی در سطح استان میزبان زائران حسینی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه مساجد، حسینیه‌ها و … برای اسکان اضطراری زائران پیش بینی شده است ابراز کرد: امسال ۱۰ موکب از استان همدان در کشور عراق فعال خواهد بود.

منبع: ایکنا

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن