اخباراخبار مذهبی

استقبال ۲۲ دستگاه‌ اجرایی کشور از طرح ملی حفظ قرآن

داروخانه آنلاین داروپلاس

دوازدهمین دوره طرح ملی – قرآنی ۱۴۵۲ با محوریت جزء سی‌اُم قرآن کریم هم‌اکنون در حال اجراست؛ طرحی که علاوه بر عموم مردم، کارکنان ادارات، دستگاه‌ها و نهادهای مختلف نیز می‌توانند در آن شرکت کنند و از مزایای این طرح ملی بهره‌مند شوند.

با توجه به اینکه زمان ثبت‌نام جهت شرکت در آزمون حفظ قرآن ویژه کارکنان دولت از ٢۶ آبان‌ماه سال جاری آغاز شده و  تا ٢۴ آذرماه ادامه خواهد داشت، تاکنون ٢٢ دستگاه اجرائی از شرکت در این آزمون استقبال کردند.

طبق آخرین آمار اعلام شده، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دستگاه‌های پیشتاز با بیشترین شرکت‌کننده در این آزمون بوده است.

استان‌های تهران، خراسان رضوی، کرمان، آذربایجان شرقی و اصفهان به ترتیب بیشترین سهم شرکت‌کننده در این آزمون را به خود اختصاص دادند.

دوره‌ای که برای کارکنان دولت در نظر گرفته شده است با نام «آموزش سبک زندگی» و با محوریت حفظ و مفاهیم سوره‌های مبارکه «ناس» تا «زلزال» است و  این دوره با مجوز سازمان اداری استخدامی کشور و در قالب هشت ساعت ضمن خدمت برای کارکنان دولت محاسبه می‌شود و به نفرات برگزیده نیز جوایز ارزنده ای به رسم یادبود اهدا خواهد شد.

داوطلبان بعد از تکمیل فرایند ثبت‌نام  مجددا به پایگاه  www.quranedu.ir مراجعه کرده و طی این بازه زمانی به صورت مجازی در ۱۶ جلسه حفظ و مفاهیم سوره‌های مبارکه ناس تا زلزال را در جلسات آموزش مجازی که به مدت تقریبی ۱۰ دقیقه خواهد بود، فراخواهند گرفت.

زمان برگزاری آزمون نیز طی روزهای ۲۵ تا ۲۷ آذرماه و به صورت مجازی خواهد بود.

منبع: تسنیم

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن