اخبار

استقرار بیمارستان تخصصی صحرایی در مسیر نجف به کربلا

داروخانه آنلاین داروپلاس

رییس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی از برپایی بیمارستان تخصصی صحرایی در مسیر نجف به کربلا خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود شبستری بعدازظهر دوشنبه در نشست خبری که در بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار کرد: بنیاد سلامت از تیر ماه  سال ۹۶ کار خود را شروع کرد که در همان ابتدا  با دعوت از ۷۰ نخبه علمی توانستیم اساسنامه را تنظیم کنیم و هدف نهایی خود را همسویی فعالیت های بهداشتی درمانی آستان قدس رضوی قرار دادیم.

وی افزود: یکی از فعالیت های ما در بنیاد سلامت رضوی بر اساس بند۲ حکم مقام معظم رهبری به تولیت معظم خدمت به محرومین و مستمندان است که در حال حاضر در دارالشفا حرم مطهر ۴۲۰ نفر نیازهای درمانی خود را با معرفی خادمیاران سلامت ما در مناطق مشهد با هزینه های بسیار اندک دریافت می کنند که اکثر این بیماران از خانواده های بدسرپرست و بی سرپرست هستند.

رییس بنیاد سلامت رضوی اظهار کرد: با هدف نیاز سنجی و کمک به هزینه های جانبی نیازمندان دارالشفاهایی با کمک ساخته خواهد شد که بر همین اساس دو دارالشفا در میدان چمن و زائر شهر طرق به زودی  افتتاح می شود.

شبستری به کمبود امکانات پزشکی کشور عراق در ایام اربعین اشاره و ابراز کرد: سال های گذشته خدمات پزشکی این کشور منسجم نبوده و آستان قدس متولی گسترش امکانات پزشکی در ایام اربعین شد و اولین بیمارستان صحرایی را متشکل از ۱۲ اتوبوس پزشکی، دو اتاق عمل، دستگاه سی تی اسکن، دو کانتینر اورژانس و ۲۰ پزشک متخصص و فوق تخصص به صورت کاملا داوطلبانه به کشور عراق و مسیر پیاده روی زائران اعزام کرد.

رییس بنیاد سلامت رضوی ادامه داد: این حرکت اگر نهادینه شود و پیشرفت کند کار خیلی بزرگی صورت می گیرد که هدف آن نجات جان و حفاظت از زائران در طول مسیر  پیاده روی است که شاهد مثال ما نیز درمان بیش از ۳۰ هزار زائر در سال گذشته و در مسیر پیاده روی از نجف تا کربلا بوده است.

وی افزود: دوره فعال بودن این بیمارستان در سال گذشته ۶ روز و تا روز قبل از اربعین بوده است که در تلاش هستیم این موضوع را امسال تا ۱۰ روز افزایش دهیم و خوشبختانه با توجه افزایش داوطلبین متخصص و فوق تخصص مجبور شده ایم که امسال میان داوطلبان قرعه کشی برگزار کنیم.

شبستری در خصوص محل استقرار بیمارستان صحرایی آستان قدس گفت: تهیه کردن فضایی به مساحت دو هزار متر مربع با توجه به شرایط عشیره ای در کشور عراق کار بسیار سختی است اما سال گذشته با کمک بنیاد برکت مقام معظم رهبری این بیمارستان را در عمود۴۶۶ مستقر کردیم و احتمال بسیار زیاد امسال هم در همان عمود ۴۶۶ این بیمارستان برپا خواهد شد.

رییس بنیاد سلامت رضوی  به همکاری دانشگاه علوم پزشکی اشاره و تصریح کرد: بیش تر متخصصین ما از اساتید دانشگاه علوم پزشکی هستند و لازم است به این موضوع اشاره کنم که تمام حرکت های در غالب پزشکی صورت می گیرد با وزارت بهداشت عراق و دانشگاه علوم پزشکی کوفه هماهنگ است و آن ها حامی و همراه ما در زمینه ایجاد این بیمارستان هستند.

وی در پایان سخنان خود در خصوص فعالیت های بنیاد سلامت آستان قدس در ایام دهه آخر صفر گفت: در ورودی های جاده ای مشهد و داخل شهر و در ۲۳نقطه  ایستگاه های سلامت به صورت موکب همراه با پزشک و نیرو و تجهیزات درمانی مستقر خواهیم کرد تا زائران امام هشتم(ع) در مسیر پیاده روی خود با مشکلی رو به رو نشوند.

منبع:‌ مهر

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن