اخبار

استقرار کارشناسان سلامت محیط در موکب‌ها

داروخانه آنلاین داروپلاس

جنیدی گفت: کارشناسان سلامت محیط کار وزارت بهداشت نظارت جدی بر بهداشت و سلامت زائران به خصوص ایرانی‌ها دارند.

به گزارش بهداشت نیوز احمد جنیدی رئیس اداره سلامت محیط کار وزارت بهداشت  اظهار کرد: بازرسان سلامت محیط کار نظارت جدی بر موکب‌های داخل کشور، مناطق مرزی و حتی کشور عراق دارند تا از انتقال بیماری‌های مختلف  بین زائران جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: هماهنگی‌های لازم با وزارت بهداشت عراق انجام شده است تا از موکب‌های مستقر در مسیر نجف تا کربلا، نجف و کربلا بازدید به عمل آید.

رئیس اداره سلامت محیط کار وزارت بهداشت تأکید کرد: سه دانشگاه علوم پزشکی خوزستان، آبادان، ایلام و احتمالا کرمانشاه برای ارائه خدمات بهداشتی درمانی به زائران اربعین در آماده باش کامل به سر می‌برند و در این ایام بیمارستان‌ها نیز آماده پذیرش مصدومان و بیماران احتمالی هستند.

تدوین پروتکل های نظارت بر سلامت محیط کار

جنیدی اظهار کرد: بیش از سه ماه زیرساخت‌های موجود برای ارائه خدمات بهداشتی درمانی به زائران اربعین در مناطق مرزی فراهم شده است و وزارت بهداشت نیز نظارت جدی بر وضعیت بهداشت زائران کشورهای افغانستان و پاکستان دارد.

وی افزود: پروتکل‌های نظارت بر سلامت محیط کار، مواد غذایی و سلامت برای کنترل وضعیت بهداشتی زائران ایرانی، پاکستانی و افغانی که از  ایران عبور می‌کنند، تدوین و دستورالعمل‌های لازم به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شده است.

رئیس اداره سلامت محیط کار وزارت بهداشت گفت: کارشناسان بهداشت تا پایان مراسم اربعین و بازگشت زائران در ایران و عراق فعالیت و بر مسائل بهداشتی نظارت کافی دارند.

جنیدی یادآوری کرد: با همکاری سازمان حج و زیارت، پزشک و کارشناسان در مناطق مختلف مستقر شده‌اند و کار نظارت بر مسائل بهداشتی را به صورت جدی دنبال می‌کنند.

منبع: بهداشت نیوز

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن