اخبارحج و زیارت

اعزام زیارت اولی‌ها به مشهد مقدس از عواید موقوفات مرتبط

داروخانه آنلاین داروپلاس

حجت‌الاسلام‌ عادل معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در راستای اجرای امینانه نیات واقفین، ششمین دوره «طرح زائرین حرم رضوی» از محل عواید موقوفات مرتبط، طی دو دوره ۹ تا ۱۲ و ۱۷ تا ۲۰ آذرماه برگزارمی‌شود.

وی افزود: ۶۹۶ نیت درخصوص کمک به زوار امام رضا(ع) در کشور وجود دارد که عواید آن صرف افرادی می‌شود که قادر به تأمین هزینه سفر به مشهد مقدس نیستند.

عادل خاطرنشان کرد: اولویت در اجرای این طرح با افرادی است که ساکن نقاط محروم بوده و همچنین شهروندانی که تحت پوشش نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد امام(ره) و سازمان بهزیستی هستند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف با اشاره به شرایط افراد منتخب برای اعزام گفت: افرادی که تاکنون به زیارت امام رضا(ع) مشرف نشده‌اند و توان مالی لازم را هم ندارند، خدام ثابت و افتخاری هیأت امنای بقاع متبرکه، مدیران مراکز فرهنگی و قرآنی بقاع متبرکه، خادمین ثابت مساجد و افراد ساکن در مناطق محروم و روستایی که حداقل طی ۲۰ سال گذشته به زیارت امام رضا(ع) مشرف نشده‌اند، افراد واجد شرایط اعزام هستند.

وی اضافه کرد: برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی، پاسخگویی به سؤالات شرعی، توزیع بسته‌های فرهنگی و اهدای سوغات به زائرین از دیگر برنامه‌های فرهنگی در طول برگزاری طرح است.

حجت‌الاسلام عادل یادآور شد: بیشترین فراوانی موقوفات طرح زائرین رضوی در استان تهران و کمترین آن مربوط به استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و اردبیل است.

منبع: فارس

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن