اخباراخبار مذهبی

اعلام آمادگی ۲۷ کشور برای حضور در مسابقات بین‌المللی قرآن دانش‌آموزان

داروخانه آنلاین داروپلاس

مسابقات بین‌المللی قرآن‌کریم فرصت مناسبی جهت ترویج فرهنگ عظیم قرآنی در سطح جهان اسلام و ایجاد زمینه‌های حضور استعدادهای ممتاز قرآنی دانش‌آموزان جهت انتقال تجارب نخبگان و برگزیدگان قرآنی در سطح جهان است. یکی از مسابقاتی که در سال‌های گذشته مورد توجه همگان قرار داشته است، برگزاری مسابقات دانش‌آموزان جهان اسلام است که برترین‌های قرآنی در مسابقات دوسالانه‌ای که برای آنها تعریف شده است از میان میلیون‌ها دانش‌آموز معرفی می‌شوند و در آوردگاه مسابقات بین‌المللی ایران به رقابت می‌پردازند.

محمدرضا مسیب‌زاده، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش درباره جزئیات ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانش‌آموزان، گفت:  ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانش‌آموزان ۱۹ تا ۲۶ اردیبهشت ۹۷ و هم‌زمان با سی و پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن‌کریم بزرگسالان در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) برگزار می‌شود. از کشورهای مختلفی دعوت به‌عمل آمده تا دانش‌آموزانشان در دو بخش آقایان و بانوان در این دوره از مسابقات شرکت کنند. در دو هفته اخیر و در واقع از سوم بهمن تا پنجم بهمن و همچنین از دهم تا دوازدهم بهمن ۹۷ طی دو دوره مختلف آزمون انتخاب نمایندگان جمهوری اسلامی هم برای شرکت در مسابقات بین‌المللی ایران و هم اعزام به کشورهای دیگر با حضور بیش از ۱۲ نفر از اساتید برجسته کشورمان برگزار شد.

وی ادامه داد: استادان معتز آقایی در بخش حفظ، امیر آقایی در صحت حفظ، ابوالقاسمی در حوزه تجوید، رحمانی در وقف و ابتدا، خاکی در صوت و اطهری‌فرد در حوزه لحن و همچنین از میان اساتید خواهر، خانم‌ها صریحی‌نژاد و سرمدی در حفظ، صدیقه حسینی در تجوید، مژگان خان‌بابا در وقف و ابتدا، خانم صحاف در صوت و همچنین خانم سمیه حاج‌علی در بخش لحن در این دوره ما را همراهی کردند که با بهره‌گیری از دانش‌آموزان برتر سال ۹۶ و ۹۷، آزمون انتخابی با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه و همچنین نظارت کمیته اعزام و دعوت از قاریان برگزار شد و برترین‌های مسابقات بین‌المللی ایران و کشورهای اسلامی دیگر انتخاب شدند.

مسیب‌زاده، در پاسخ به این سؤال که نمایندگان ایران از میان چند نفر انتخاب شدند، گفت: برترین‌های قرآنی منتخب از میان ۷ میلیون دانش‌آموز که از سطح مدرسه تا کشوری در این مسابقات رقابت کردند، انتخاب شدند.

 مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش درباره جزئیات دعوت از متسابقین کشورهای دیگر نیز گفت: با عنایت به‌ اینکه سبک و سیاق برگزاری مسابقات دانش‌آموزی در دور جدید تغییراتی داشته و ما یک مرحله مقدماتی و انتخابی را برای متسابقین خارجی در پیش خواهیم داشت، تا این لحظه ۲۷ کشور اعلام آمادگی کردند. در رشته حفظ ۳۴ پسر و ۲۶ دختر و در رشته قرائت ۹ دختر و ۱۸ پسر که مجموعاً ۸۷ نفر هستند، برای حضور در این مسابقات، آمادگی خود را به‌صورت کتبی اعلام داشتند.

منبع: تسنیم

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن