اخبار

اپراتورهای خارجی برای تامین ارتباطات اربعین هماهنگ شدند

داروخانه آنلاین داروپلاس

​رئیس کمیته تامین ارتباطات مناسبتها در وزارت ارتباطات از هماهنگی با اپراتورهای خارجی برای تامین ارتباطات اربعین حسینی خبر داد و گفت: ۳ نقطه مرزی کشور، تحت پوشش شبکه وای فای قرار می گیرد.

اسماعیل رادکانی با بیان اینکه کمیته تامین مناسبت‎های ملی و مذهبی از سال گذشته فعالیت خود را گسترده تر کرده و به همه مراسم های ملی و مذهبی ورود پیدا می کند، به نحوه برنامه‎ریزی برای برگزاری مراسم پیاده روی اربعین اشاره و تصریح کرد: هر سال پس از اتمام این مراسم این کمیته نقاط ضعف و قوت را بررسی می کند تا مشکلات برای سال آینده رفع شود.

​رئیس کمیته تامین ارتباطات مناسبت های ملی و مذهبی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به نصب بالن اینترنتی در منطقه مرزی مهران گفت: برای رفع مشکل ارتباطی همه مسیرهای پیاده روی اربعین در داخل کشور تحت پوشش اپراتورهای تلفن همراه قرار گرفته اند.

رادکانی با بیان اینکه هماهنگی‎های لازم میان اپراتورهای داخل کشور و بین المللی انجام شده است، خاطرنشان کرد: در این زمینه ظرفیت های خوبی فراهم شده و همه مسیرهای پیاده روی در داخل کشور تحت پوشش موبایل قرار دارد و شرکت کنندگان در مراسم پیاده روی اربعین می‎توانند از ظرفیت دیتا و اینترنت به راحتی استفاده کنند.

وی با اشاره به پوشش اینترنت وای فای در نقاط مرزی گفت: علاوه بر دیتای گوشی تلفن همراه، در تلاش هستیم تا نقاط مرزی مهران، شلمچه و چذابه تحت پوشش وای فای قرار گیرد. در همین حال امسال بالن اینترنت نیز در نقطه مرزی مهران نصب می شود.

رادکانی افزود: با توجه به وجود ظرفیت های محدود در کشور عراق، بروز برخی مشکلات ارتباطی طبیعی است اما طی جلساتی که با کشور عراق داشتیم، طرف عراقی قول داده تا ظرفیت سازی خوبی در این زمینه داشته باشد.

منبع: مهر

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

بستن
بستن