اخبارحج و زیارت

برگزاری دومین دوره آموزش کارگزاران فرهنگی کاروان‌های زیارتی

دومین دوره آموزش کارگزاران فرهنگی حج، عمره و عتبات برگزار می‌شود که در مرحله نخست با توجه به نیاز به کارگزاران فرهنگی برای مناسک حج تمتع و کاروان‌های عتبات، از افراد واجد شرایط برای حضور در این دوره‌ها ثبت‌نام به عمل آمد.

بر همین اساس در آبان‌ماه سال جاری یک هزار و ۵۵۰ نفر از افراد واجد شرایط در این دوره‌ها نام‌نویسی کردند تا در دوره‌های آموزش‌های بدو خدمت و ضمن خدمت و تکمیلی ویژه کارگزاران فرهنگی حج، عمره و عتبات عالیات شامل روحانیان، معین، معینه‌ها و مداحان کاروان‌ها شرکت کنند.

با توجه به لزوم آموزش‌های مختلف برای این افراد کلاس‌هایی در استان قم برگزار می‌شود که در این دوره  یک هزار و ۲۶۰ نفر از روحانیان و مداحان برای شرکت در دوره‌های آموزشی بدو خدمت و تکمیلی عتبات عالیات و همچنین ۲۹۰ نفر در دوره‌های آموزشی بدو خدمت و ضمن خدمت حج و عمره ثبت‌نام و انتخاب واحد کرده‌اند.

پس از پایان دوره، افراد در آزمون نهایی شرکت کرده و در صورت کسب حدنصاب امتیاز و داشتن صلاحیت‌های لازم برای انجام خدمت و روند اعزام همراه با کاروان‌های زیارتی به مدیریت جذب و سازماندهی معرفی می‌شوند.

همچنین قرار است دوره‌هایی به صورت الکترونیکی برای افراد برگزار شود که تا برخی از دروس به صورت آنلاین برای آن‌ها ارائه شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن