اخبارقرعه کشی و برندگان

برگزیدگان جشنواره هنرهای نمایشی آیات معرفی شدند

آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی هنرهای نمایشی آیات شب گذشته در شیراز برگزار شد و برگزیدگان بخش‌های مختلف نمایش‌های صحنه‌ای و خیابانی معرفی شدند.

برگزیدگان بخش‌های مختلف به این شرح معرفی شدند.

در بخش خیابانی و در زمینه طراحی بروشور مهدی اسدتبار با نمایش قرض و امیر خواجه‌ بنده‌لو با نمایش خط ریل آب شایسته تقدیر معرفی شدند و کفایت جاویدی با نمایش زخم فراموشی به‌عنوان برگزیده انتخاب شد.

در بخش خیابانی و در زمینه موسیقی، ایمان سلیج با نمایش زخم فراموشی شایسته تقدیر شد و افشین حسنی با نمایش خط ریل آب به‌عنوان برگزیده معرفی شد.

در بخش خیابانی و در زمینه طراحی فضا، فرهنگ بردبار با نمایش نافرمان مقام سوم، نسیم شکر با نمایش محاربه شمر با شمر مقام دوم و سید مهرداد کاووسی با نمایش خط ریل آب مقام اول را کسب کردند.

در بخش خیابانی و در زمینه بازیگری زن، غزل ملک حسینی با نمایش گونه‌های زخمی خلیج شایسته تقدیر شد و مرجان قاسمی با نمایش  محاربه شمر با شمر و معصومه عموری با نمایش زخم فراموشی به‌عنوان نفرات برگزیده معرفی شدند.

در بخش خیابانی و در زمینه بازیگری مرد، ضمن تقدیر از بازیگر پیشکسوت تئاتر خوزستان اسحاق علیدادی و همچنین تقدیر گروهی از بازیگران نمایش نافرمان شامل غلامرضا بردبار، یعقوب پیروزه، مسلم مرادی، فریبرز خسروی و سجاد رستمی نفرات اول تا سوم به شرح زیر معرفی شدند. سید مهرداد کاووسی و امین قلعه‌گری با نمایش خط ریل آب  به‌صورت مشترک سوم، مرتضی اسدی مرام با نمایش قرض دوم و مالک آبسالان با نمایش محاربه شمر با شمر و مصطفی بو‌عذار با نمایش زخم فراموشی به صورت مشترک اول شدند.

در بخش خیابانی و در زمینه کارگردانی؛ مرتضی اسدی مرام با نمایش «قرض» و معصومه عموری با نمایش«زخم فراموشی» هر دو سوم؛ سید مهرداد کاووسی با نمایش «خط ریل آب» دوم و حیدر رضایی با نمایش « محاربه شمر با شمر» اول شدند.

در بخش خیابانی و در زمینه طرح و ایده؛ مهرداد کاووسی با نمایش «خط ریل آب» سوم، حیدر رضایی با نمایش «محاربه شمر با شمر» و مرتضی اسدی مرام با نمایش «قرض» به صورت مشترک دوم و مصطفی بوعذار با نمایش «زخم فراموشی» به مقام نخست دست یافتند.

هیات داوران همچنین دو نمایش «خط ریل آب» و «محاربه شمر با شمر» را به عنوان نمایش‌های برگزیده برای حضور در سوگواره ملی خوزستان معرفی کرد.

 در ادامه مراسم برگزیدگان بخش صحنه‌ای نیز معرفی شدند که بر اساس آن در بخش صحنه‌ای و در زمینه پوستر و بروشور از محمد علی بشنام برای طراحی پوستر و بروشور نمایش «سال گذشته در حرم» تقدیر شد.

در بخش صحنه‌ای و در زمینه گریم از مهدی ستوده و فرزانه رادفر با نمایش «آبی ترین آسمانی زمین» تقدیر به‌عمل آمد.

در بخش صحنه‌ای و در زمینه طراحی لباس از نسیم شکری و نسیم شیرزادی با نمایش «آبی ترین آسمانی زمین» تقدیر شد و جایزه نقدی، دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به میترا توکل‌پور با نمایش «طِی طه» رسید.

در بخش صحنه‌ای و در زمینه طراحی صحنه، ضمن تقدیر از مسعود احمدی با «نمایش سال گذشته در حرم»؛ جایزه نقدی، دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به آتنا فارسیجانی با نمایش «آخرین خرناسه خشاب» اهدا شد.

در بخش صحنه‌ای و در زمینه موسیقی از فرزانه رادفر و سمانه کاظمی برای نمایش «آبی ترین آسمانی زمین» و میترا توکل پور برای نمایش «طِی طه» تقدیر به‌عمل آمد و دیپلم افتخار و تندیس جشنواره به ناصر کرمی نیک و افق ایرجی برای نمایش «آخرین خرناسه خشاب» رسید.

در بخش صحنه‌ای و در زمینه بازیگری مرد، هیات داوران ضمن تقدیر از محمد ابوعلی برای نمایش «طی طه»، عنوان سوم بازیگری را به طور مشترک به علیرضا جهاندیده برای نمایش «آبی ترین آسمانی زمین» و مالک آبسالان برای بازی در نمایش «هشت» در نظر گرفت. همچنین دراین بخش رتبه دوم به شهرام سلطانی برای نمایش «آخرین خرناسه خشاب» رسید و حسن فلاح موفق شد رتبه نخست، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بازیگری مرد را برای نمایش «آبی ترین آسمانی زمین» به خود اختصاص دهد.

در بخش صحنه‌ای و در زمینه بازیگری زن، هیات داوران ضمن تقدیر از ناهید حبیبی برای نمایش «کبوترانه در آتش»، عنوان سوم بازیگری را به‌طور مشترک به مرجان قاسمی برای نمایش «هشت» و شیما پور سهم الدین برای بازی در نمایش «سال گذشته در حرم» در نظر گرفت. همچنین دراین بخش رتبه دوم به‌صورت مشترک به نسیم شیرزادی و شهرزاد بداغی برای نمایش «آبی ترین آسمانی زمین» رسید و مریم شکری موفق شد رتبه نخست، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بازیگری زن را برای نمایش «آبی ترین آسمانی زمین» به خود اختصاص دهد.

در بخش صحنه‌ای و در زمینه نمایشنامه‌نویسی از مسعود احمدی به‌خاطر نمایش «سال گذشته در حرم» تقدیر شد و عنوان سوم و دوم به ترتیب به محمد قاسمی برای نمایش «آبی ترین آسمانی زمین» و شهرام سلطانی برای نمایش «آخرین خرناسه خشاب» واگذار شد.

در بخش صحنه‌ای و در زمینه بازیگری کارگردانی نیز ضمن تقدیر از مسعود احمدی به دلیل کارگردانی نمایش «سال گذشته در حرم»، رتبه سوم به شهرام سلطانی با نمایش «آخرین خرناسه خشاب» رسید. همچنین محمد ابوعلی و میترا توکل مقدم برای نمایش «طی طه» دوم شدند و محمد هادی هاشم زاده با نمایش «آبی ترین آسمانی زمین» اول شد.

منبع: تسنیم

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن