اخبار

به زائران اربعین خدمات طب سنتی ارائه می‌شود

داروخانه آنلاین داروپلاس

نایب رئیس انجمن علمی طب سنتی ایران از ارائه خدمات طب سنتی به زوار اربعین خبر داد.

نفیسه حسینی یکتا، نایب‌رئیس انجمن علمی طب سنتی ایران، در گفت‌وگو با ایکنا؛ با اشاره به همکاری با مرکز پزشکی حج و زیارت از ارائه خدمات طب سنتی در ایام پیاده‌روی اربعین خبر داد.
وی با بیان اینکه خدمات طب سنتی می‌تواند به زوار اربعین در مسیر پیاده‌روی نجف به کربلا کمک کند، اظهار کرد: مشکلات شایع عضلانی اسکلتی ممکن است در این مسیر برای زوار اتفاق بیفتد که خدمات، رویکرد‌ها و توصیه‌های طب سنتی می‌تواند از این مشکلات پیشگیری کرده یا آن‌ها را کاهش دهد.
نایب‌رئیس انجمن علمی طب سنتی ایران افزود: سال‌های گذشته نیز خدمات طب سنتی به صورت پراکنده در ایام پیاده‌روی اربعین انجام می‌شد و امسال مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با همکاری انجمن علمی طب سنتی ایران با هدف انجام خدمات صحیح در این حوزه پایگاهی را در پارک متنزه الکربلا در ورودی کربلا به این امر اختصاص داده و پزشکان و کادر کمک‌درمانی مورد تأیید انجمن در آنجا مستقر می‌شوند.
وی بیان کرد: اگر هر متخصص طب سنتی یا افرادی که در این حوزه خدمت ارائه می‌دهند، درخواست حضور در این پایگاه را داشته باشند، می‌توانند اسامی خود و تعداد روز‌هایی را که می‌خواهند خدمت ارائه دهند به انجمن اعلام کرده تا اسامی آن‌ها در جدول زمانی ثبت شود و در آن زمان مشخص به تیم هلال احمر در پایگاه مورد نظر بپیوندند.
به گزارش ایکنا، از سال ۹۵ موکب‌های طب سنتی در مسیر پیاده‌روی اربعین برپا شده و در آن براساس اصول حفظ الصحه به ارائه خدمات به زوار اربعین پرداخته می‌شد. امسال برای نخستین بار است که انجمن علمی طب سنتی ایران متولی اعزام متخصصان طب سنتی و نحوه ارائه این خدمات به زوار در ایام اربعین را برعهده گرفته است.

منبع: ایکنا

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن