اخبارحج و زیارت

بودجه سازمان حج و زیارت ۱۵ درصد افزایش یافت

لایحه بودجه سال ۹۸ روز گذشته از سوی رئیس جمهور تقدیم مجلس شد. در این لایحه، بودجه‌های پیش‌بینی شده برای هر نهاد به تفکیک آمده است.

یکی از دستگاه‌های فرهنگی زیرمجموعه دولت، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که برای بودجه سال آینده این وزارتخانه، یک‌هزار و ۴۱۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان پیش‌بینی شده است.

همچنین در لایحه بودجه سال ۹۸ برای سازمان حج و زیارت نیز که به عنوان زیرمجموعه این وزارتخانه به حساب می‌آید، بودجه‌ای معادل با ۶ میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

البته برای این مقدار بودجه دو بخش اعزام زائران به حج تمتع و عتبات پیش‌بینی شده است که به تفکیک برای اعزام ۸۵ هزار نفر به حج تمتع مبلغ ۴ میلیار و ۲۵۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و برای اعزام ۵۰۰ هزار زائر به عتبات مبلغ یک میلیارد و ۹۷۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پیشنهاد شده است.

بر همین اساس بودجه سازمان حج و زیارت در سال آینده نسبت به امسال افزایش یافته است، به طوری که در بودجه سال ۹۷ بودجه سازمان حج و زیارت ۵ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان مصوب شده بود که با نگاهی به بودجه پیشنهادی سال آینده برای این سازمان شاهد افزایش بیش از ۱۵ درصدی آن هستیم.

به گزارش فارس، با توجه به لایحه بودجه سال آینده و عدم تخصیص هزینه برای اعزام زائران به عمره مفرده، به نظر می‌رسد نه تنها امسال بلکه سال آینده نیز برپایی عمره مفرده منتفی است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن