اخبار

بیش از نیمی از مردم ایران علاقه‌مند به شرکت در راهپیمایی اربعین هستند

داروخانه آنلاین داروپلاس

طرح نظرسنجی «بررسی مسائل روز کشور از منظر افکار عمومی مردم ایران» با پرسشگری از هزار و ۲۸۱ نفر از افراد بالای ۱۸ سال به بالای کشور در روزهای ۲ و ۳ مهرماه ۱۳۹۷ به شیوه تلفنی انجام شد. در بخشی از طرح مذکور از پاسخگویان پرسیده شده است: «همان‌طورکه اطلاع دارید هر سال نزدیک اربعین حسینی تعدادی از هموطنان به زیارت عتبات عالیات در عراق می‌روند. آیا شما دوست دارید در صورت توان، در پیاده‌روی اربعین شرکت کنید؟» بیش از دو سوم از مردم ایران یعنی ۶۷ درصد گفته‌اند دوست دارند در پیاده‌روی اربعین شرکت کنند. در مقابل ۳۲٫۴ درصد اظهار داشته‌اند که تمایلی به شرکت در پیاده‌روی اربعین ندارند.

بنابراین‌گزارش، طبق نتایج نظرسنجی ایسپا با موضوع «زیارت اربعین» که در تاریخ ۱۷ تا ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۶ انجام شده بود، ۷۷ درصد زائران پیاده‌روی اربعین اعلام کرده بودند، سال آینده نیز در این راهپیمایی شرکت می‌کنند.

همچنین،از جمله مهم‌ترین مشکل زائران اربعین در سفر مسایل بهداشتی داخل کشور عراق است که ۵۸ درصد به این مورد اشاره کرده‌اند. عدم آشنایی به زبان عربی و مشکل اسکان در کشور عراق و حمل و نقل داخل این کشور مسائل بعدی بوده که حدود ۱۱ درصد به هر کدام از این موارد اشاره شده بود.

امید است با توجه به نتایج نظرسنجی اربعینی ایسپا و بررسی مشکلات زائران در ایام پیاده‌روی، مسئولان مربوطه برای حل موارد مطرح شده اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

منبع: ایکنا

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن