اخباراخبار مذهبی

تاکید آنگلا مرکل بر ضرورت آموزش امامان جماعت مساجد

داروخانه آنلاین داروپلاس

آنگلا مرکل اخیرا در بوندستاگ گفت: کنفرانس اسلامی در آلمان به هدف خود نزدیک‌تر شده است و به تدریج آزادی عمل بیشتری پیدا می‌کند.در حال حاضر رشته‌ مطالعات اسلامی در دانشگاه‌های آلمان وجود دارد. ما همچنین به دوره‌های آموزشی برای امامان جماعت نیاز داریم. این امر برای آینده آلمان مهم است.

مرکل همچنین درباره اتحادیه ترکی اسلامی دیتیب افزود: نگرانی‌ها درباره این اتحادیه افزایش یافته است. به گفته او در حال حاضر بسیاری از افراد با نمایندگان دیتیب همکاری دارند. او گفت که باید بیشتر از قبل با مقامات ترکیه در این‌باره مذاکره کنند. به گفته صدراعظم آلمان، مقامات امنیتی این کشور در نهایت تصمیم می‌گیرند که اداره حفاظت از قانون اساسی فدرال بر فعالیت‌های دیتیب نظرات داشته باشد یا خیر. این در حالی است که ولت ام زونتاگ از قول مقامات امنیتی آلمان نوشته است که در حال حاضر، ادراه حفاظت از قانون اساسی فدرال نظارتی بر دیتیب ندارد.

سخنان مرکل درباره آموزش امامان جماعت با استقبال نمایندگان مسلمان روبرو شد. برهان کسیچی، رئیس شورای اسلامی آلمان در واکنش به این سخنان گفت: ما هم می‌خواهیم که دوره‌های آموزشی برای امامان جماعت در آلمان برگزار شود.

به گفته کسیچی، شورای اسلامی آلمان و انجمن‌های وابسته به آن، سال‌هاست که ساختار آموزشی خود را ایجاد کرده‌اند و براساس آن، به آموزش امامان جماعت می‌پردازند. او گفت که دولت‌های ایالتی با توجه به قوانین آلمان در این زمینه محدودیت‌هایی دارند و مسئولان ایالتی و فدرال نباید در بحث‌های خود، این محدودیت‌ها را از یاد ببرند.

کسیچی افزود:مسئله آموزش امامان جماعت یکی از دغدغه‌های مهم جوامع اسلامی بوده است و به نظر می‌رسد در آینده نزدیک هم حل نخواهد شد

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن