اخبار

تمهیدات ستاد اربعین برای بازگشت زائران

داروخانه آنلاین داروپلاس

شهریار حیدری دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به استقبال زائران ایرانی از حضور در پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار داشت: امسال با وجود برخی موضوعات، مردم کشورمان در راهپیمایی عظیم اربعین حضوری شایسته داشتند.

وی با بیان اینکه نام‌نویسی برای پیاده‌روی اربعین امسال ۱۰ روز دیرتر از سال گذشته آغاز شد، افزود: در مدت مشابه، امسال آمار متقاضیان زائران اربعین با سال گذشته برابری می‌کند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به آمادگی برای بازگشت زائران اربعین، خاطر نشان کرد: تمامی امکانات برای بازگشت زائران فراهم شده است، به طوری که برای جابجایی زائران اربعین نیز از نقطه صفر مرزی تا پارکینگ‌ها و از پارکینگ‌ها تا شهرهای مقصد وسایل حمل و نقل عمومی پیش‌بینی شده است.

مدیر کل امور مرزی وزارت کشور از تدارک ۱۲ هزار ناوگان حمل و نقل برای جابجایی زائران خبر داد و گفت: با تلاش ستاد اربعین، از نقطه صفر مرزی تا ترمینال‌ها به تعداد کافی اتوبوس مستقر است و به منظور انتقال زائران از مهران، شلمچه و چذابه به مقصدها ۱۲ هزار وسیله حمل و نقل عمومی برای جریان رفت و برگشت مدیریت شده است.

وی با بیان اینکه امکانات در مرزهای شلمچه و چذابه کمتر از مرز مهران در ایلام نیست، خاطر نشان کرد: اکنون رفت و آمد زائران در مرز مهران روان است اما ورود زائران بسیاری بیشتر از خروج آن‌ها است.

دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به لزوم مدیریت بازگشت زائران، گفت: ما تمامی امکانات را فراهم کرده‌ایم، به طوری که حتی اگر زائران با همان درصدی که از مرزها رفتند، در این ایام وارد کشور شوند مشکلی نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه با توجه به تغییرات آب و هوایی زائران باید به نکات بهداشتی و هواشناسی توجه داشته باشند، افزود: ۵۰ درمانگاه مستقر شده است که با توجه به تغییرات آب و هوایی احتمال سرماخوردگی زائران وجود دارد. بر همین اساس توصیه می‌کنیم زائران تنها به درمانگاه‌های رسمی و دارای تابلو مراجعه کرده و از کسی دارو قبول نکنند.

منبع: فارس
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن