اخباراخبار مذهبی

توزیع ۶۲ هزار جلد کتاب در کشور در راستای اجرای طرح قرآنی صراط

در راستای اجرای طرح قرآنی صراط کتاب ویژه این طرح هم چاپ و در سراسر کشور توزیع شد.

این کتاب در راستای ترویج فرهنگ غنی قرآن کریم در میان آحاد جامعه و همچنین ترویج حفظ موضوعی قرآن کریم و نهج‌البلاغه، همراه با مفاهیم در سه بخش حفظ موضوعی، صحیح‌خوانی و سوره حدید و قمر طراحی و تدوین شده است.

از ویژگی‌های این کتاب این است که علاوه بر آموزش صحیح‌خوانی، توجه ویژه‌ای‌ به مفاهیم قرآن شده است و از دیگر ویژگی‌های آن توجه به حفظ قرآن کریم است به این صورت که در ابتدا باید آیات قرآن کریم و فرازهای شریف نهج‌البلاغه که در ابتدای هر درس ارائه شده است حفظ شود. بطوری که شخص بتواند به راحتی این فرازها را در موقعیت‌های مختلف تلاوت کند. قرآن‌آموزان باید در هرهفته، علاوه بر حفظ موضوع قرآنی و حفظ موضوع نهج‌البلاغه در هر درس، محتوای ارائه شده را مطالعه و دروس قبلی را نیز مرور نمایند.

روش آموزشی این کتاب برای صحیح‌خوانی، روش القایی است و بر این اساس استوار است که انسان می‌تواند هر قاعده را در سایر موارد نیز پیاده و اجرا کند، لذا اگر قرآن‌آموز، قواعد مندرج در این کتاب را به درستی یاد بگیرد و به خوبی در این دو سوره اجرا کنند پس از مدتی می‌توانند قواعد صحیح‌خوانی را در سایر سوره‌های قرآن نیز پیاده کنند، بنابراین قرآن‌آموزان باید در هرهفته، قواعد مندرج در هر درس بخش دوم را، در دو درس بخش سوم و در سوره‌های قمر و حدید اجرا کنند. لازم به ذکر است که محتوای این دو سوره به نحوی است که قابلیت اجرای اکثریت قواعد آموزش صحیح‌خوانی را دارا است.

طرح صراط ویژه حفظ و مفاهیم قرآن و نهج‌الابلاغه است که با همت دارالقرآن بسیج کشور در همه استان‌ها اجرا می‌شود و در این راستا کتاب این طرح در ۶۲ هزار جلد چاپ و در سراسر کشور توزیع شده است.

منبع: فارس

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن