اخبار

توصیه‌های مهم فرمانده مرزبانی ایلام به زائران اربعین

داروخانه آنلاین داروپلاس

فرمانده مرزبانی ایلام از زائران عتبات در ایام اربعین خواست بدون مدارک قانونی و گذرنامه به مرز مهران مراجعه نکنند.

«یحیی الهی» در نشست خبری اظهار کرد: مرز مهران یکی از پر ترددترین مرزها برای خروج و ورود زائران اربعین حسینی است و در حوزه بهسازی زیرساخت‌ها و افزایش تجهیزات مرزی کارهای موثری در مرز مهران انجام شده است .

وی با بیان اینکه  برای تسلط و کنترل بیشتر مرزهای در ایام اربعین و هنگام تردد زائران استفاده از چند فروند پهباد پیشرفته مجهز پیش بینی شده است، تصریح کرد: در بُعد امنیتی نیز تلاش زیادی توسط نیروهای امنیتی، اطلاعاتی و مرزبانی صورت گرفته و همه تدابیر برای پوشش ۴۲۰ کیلومتر مرز استان ایلام و محل پایانه اندیشیده شده است.

فرمانده مرزبانی استان ایلام با تاکید بر اینکه با هماهنگی ایران و عراق امسال اقدام های کنترلی مناسبی برای جلوگیری از تردد غیر قانونی افراد در ایام اربعین اجرا می‌شود، گفت: مرتکبین ورود غیر مجاز به عراق بین ۶ ماه تا ۳ سال زندانی می‌شوند .
الهی به زائران توصیه کرد بدون مدارک قانونی و گذرنامه به مرز مهران مراجعه نکنند و در زمان برگشت به داخل کشور مراقب نوع سوغاتی‌های که تهیه می‌کنند باشند چون تعداد زیادی از این سوغاتی‌ها ممکن است در داخل کشور ما قاچاق محسوب شود .

وی ادامه داد: ایلام در مقایسه با سایر استان‌های مرزی از نظر ورود کالاهای قاچاق در شرایط بسیار خوبی قرار دارد به طوری که ارزش ریالی مجموع کالاهای قاچاق مکشوفه از مرزهای استان رقم بسیار ناچیزی است.

منبع: ایسنا

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن