اخبار مذهبی

جزئیات اجرای همایش بین‌المللی تئاتر پیاده‌روی اربعین در ایران و عراق

داروخانه آنلاین داروپلاس
همایش بین‌المللی تئاتر پیاده‌روی اربعین از ۲۸ مهر به مدت سه روز در سه مرز شلمچه، چذابه و مهران و از یکم آبان‌ماه به مدت ۸ روز در شهر‌های نجف و کربلا برگزار خواهد شد.

جزئیات اجرای همایش بین‌المللی تئاتر پیاده روی اربعین در ایران و عراق

آرش ساربان، دبیر اجرایی همایش بین‌المللی تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین در نشست خبری «روایت راهیان»؛ سومین همایش بین‌المللی تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین حسینی که امروز دوشنبه، ۱۶ مهرماه در پلاتو حوزه هنری خوزستان برگزار شد، گفت: این همایش سه سال است که توسط مرکز نمایش حوزه هنری کشور برگزار می‌شود و امسال مفتخر هستیم که دبیرخانه آن در اهواز مستقر شده است.

وی حرکت فرهنگی در اربعین را یک نیاز اساسی برای شاخت راهی امام حسین(ع) و یارانشان عنوان کرد و گفت: ایده اصلی این اتفاق ایده مبارکی است و ان‌شا‌ءالله حوزه هنری خوزستان بتواند به بهتر برگزار شدن این اتفاق کمک کند. البته هنرمندان در این مسیر به شدت به ما کمک می‌کنند. چهار هنرمند مستندساز و خبرنگار نیز در این حرکت با ما هستند و روزانه این حرکت را پوشش می‌دهند.

ساربان ادامه داد: همایش پیاده‌روی اربعین از روز ۲۸ مهر به مدت سه روز در سه مرز اصلی کشور؛ مهران، شلمچه و چذابه در بخش ایران آغاز به کار می‌کند. ۲۰ گروه از ایران در این بخش شرکت می‌کنند و برای اجرای این همایش در مرزهای ورودی کشور مثل میرجاوه نیز در حال رایزنی هستیم.

دبیر اجرایی همایش بین‌المللی تئاتر پیاده‌روی اربعین افزود: بخش بین‌المللی این همایش اول آبان‌ماه با حضور ۲۰ گروه نمایشی در شهر نجف آغاز می‌شود. اجراهای این ۲۰ گروه در موکب‌های شماره ۱۸، ۱۶۳، ۲۷۶، ۲۸۵،۴۴۱، ۴۴۴، ۷۰۷، ۸۶۰ و ۱۱۲۰ تقسیم می‌شود و  این اجراها به مدت پنج روز ادامه دارد و در روز آخر تمام گروه‌های نمایشی به موکبی در شهر کربلا می‌رسند و آنجا اجرای برنامه دارند.

وی بیان کرد: گروه‌های راه‌یافته به این همایش از استان‌های تهران، خراسان رضوی(سبزوار و مشهد)، همدان، سمنان، کرمان، اصفهان، یزد، اردبیل، آذربایجان شرقی، البرز،‌ مازندران، مرکزی و دماوند هستند و همچنین استان خوزستان با چهار گروه تعزیه عربی و یک گروه دمام‌زنی حرفه‌ای در این همایش حضور خواهد داشت.

ساربان اظهار کرد: معاونت اجتماعی استانداری خوزستان در برگزاری این همایش بین‌المللی با حوزه هنری استان مشارکت می‌کند.

جزئیات اجرای همایش بین‌المللی تئاتر پیاده‌روی اربعین در ایران و عراق

به گزارش ایکنا در پایان این نشست خبری پوستر همایش بین‌المللی «روایت راهیان» رونمایی شد.

منبع: ایکنا

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن