اخبار

حضور زائران اربعین در صحن حضرت زهرا (س) +عکس

داروخانه آنلاین داروپلاس

صحن حضرت زهرا (س) حرم امیرالمؤمنین (ع) هفته گذشته به روی زائران اربعین حسینی باز شد.

پس از بازگشایی بخش زیارتی صحن حضرت زهرا (س) به مساحت ۱۰۰ هزار متر مربع، بسیاری از زائران برای استراحت در این مکان مقدس استقرار یافتند.

علاوه بر اسکان در صحن حضرت زهرا (س)، خدمات رفاهی و تغذیه نیز برای زائران حسینی پیش‌بینی شده است که روزانه بین زائران اربعین توزیع می‌شود.

با توجه به اینکه نجف اشرف مبدأ حرکت زائران اربعین حسینی به سمت کربلا است، بیشتر زائران پس از حضور در عراق به نجف اشرف می‌روند و پس از سلامی به مولای متقیان امام علی (ع) و زیارت امیرالمؤمنین (ع) به سمت کربلا حرکت می‌کنند.

در این فضای مقدس، زائران در جوار حرم امام علی (ع) اسکان داده می‌شوند تا جایی که حتی وقتی بر روی پشت‌بام صحن قرار می‌گیرند، به وضوح گنبد مولای متقیان امام علی (ع) دیده می‌شود و زائران پس از زیارت و سلامی به مولا از مسیر نجف به سمت کربلا مشرف می‌شوند و مسیر پیاده‌روی را آغاز می‌کنند.

در صحن حضرت زهرا (س) امسال خدمات درمانی نیز توسعه یافته است و به زائران به صورت رایگان خدمات ارائه می‌شود. در روزهای اخیر نیز تمامی اقدامات برای رفاه زائران انجام شد تا در ایام اربعین حسینی زائران بدون داشتن مشکل بتوانند به زیارت بپردازند و مسیر پیاده روی تا کربلا را طی کنند.

به گفته حامد امیری مدیر پروژه صحن حضرت زهرا (س) سال گذشته روزانه ۶۳ هزار نفر در صحن حضرت زهرا (س) استقرار یافتند که امسال با توجه به توسعه صحن و بازگشایی بخش زیارتی بر روی زائران پیش‌بینی می‌شود تعداد زائران بیشتری در این مکان مقدس حضور یابند.

منبع: فارس
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن