اخباراخبار مذهبی

حوزه‌های علمیه با ترویج تفکر سکولاریستی مقابله کنند

داروخانه آنلاین داروپلاس

حجت‌الاسلام محمد هادی رحیمی‌صادق رئیس مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه استان تهران در گفتگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا گفت: حوزه انقلابی و مواظبت از آن برای جلوگیری از ایجاد تفکرات سکولاری، برای نخستین بار از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی مطرح شده است.

وی افزود: دشمنان جمهوری اسلامی امروز به شدت در پی این هستند که حوزه را درگیر تفکر سکولاری کنند و معتقدند اگر در این مسیر توفیقاتی داشته باشند، بازخورد آن در کل نظام اسلامی دیده خواهد شد. این هشداری بود که مدت‌ها پیش مقام معظم رهبری حوزه‌های علمیه را نسبت به آن متذکر شدند.

حجت‌الاسلام رحیمی‌صادق اضافه کرد: حوزه‌های علمیه از روزی که نظام اسلامی شکل گرفت و حتی قبل‌تر از آن، مراکز بسیار فعال و اثرگذاری در جامعه بودند و روحانیت پیوسته همراه امام خمینی (ره) بوده است. البته ممکن است برخی اقلیت‌های مذهبی نیز اقدام به کارهای ناشایستی کنند اما نباید این را به تمام آن قشر تسرّی داد.

به گفته وی، غرب در تلاش است تا تشیع انگلیسی را به گردن نظام جمهوری اسلامی و حوزه‌های علمیه بیاندازد، این در حالی است که چنین مسأله‌ای هیچگاه درست نبوده است.

رئیس مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه استان تهران تصریح کرد: آنچه حسن رحیم‌پور ازغدی که از اساتید برجسته دانشگاهی و حوزوی کشور هستند، مطرح کردند، در حقیقت بیان همین مسأله بوده، البته عده‌ای در تعابیر ایشان دقت لازم را نداشتند و سخنانشان توسط کسانی که بدخواه حوزه‌های علمیه هستند مورد سوءاستفاده قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام رحیمی‌صادق گفت: حوزه‌های علمیه امروز بروز هستند و درباره بسیاری از مسائل کشور حرف‌ها دارند و نظریه‌پردازی می‌کنند، البته ممکن است در برخی ابعاد نیز دچار معضلاتی باشیم که این از امر هم مورد توجه علما و بزرگان حوزوی است. ما نیاز به کار و تلاش بیشتر در حوزه‌های علمیه کشور داریم.

منبع: تسنیم

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن