دلنوشتهروایت زیارت

راز و رمز اجتماع بزرگ اربعین چیست؟

علی دارابی معاون رئیس سازمان صداوسیما در صفحه مجازی خود درباره راهپیمایی اربعین اینگونه نوشت:

“راهپیمایی بزرگ اربعین بى مانند و بى نظیراست. بیش از ٢ میلیون نفر از سراسر دنیا در این زنجیره بزرگ انسانى شرکت مى‌کنند. در این حماسه بزرگ بشرى از همه ادیان، نژادها، مذاهب و قومیت‌هاى گوناگون شرکت مى‌کنند. اجتماعى که احتمال ترور و بمب‌گذارى و عملیات تروریستى توسط داعش و گروهک هاى وابسته به استکبار هست و با بایکوت رسانه‌هاى استکبارى همراه است راز و رمز این اجتماع بزرگ چیست که  اجتماع اربعین باز هم تکرار می‌شود؟

در زلزله‌های سازمان ملل متحد با کمک‌هاى بشر دوستانه فقط توانست نیم میلیون وعده غذایی براى مردم زلزله زده تامین کند در حالیکه روزانه در راهپیمایی عظیم اربعین حدود ۵میلیون وعده غذایی که بخش اعظم آن توسط مردم تامین و توزیع مى‌شود.

در دنیا این حضور مانند ندارد در حج حداکثر٣-۴ میلیون نفر هستند و درکومبه میلاى هندوها که هرسه سال یک بار برگزار می‌شود باز چنین جمعیتى دیده نمی‌شود. راهپیمایی بزرگ اربعین نماد صلح، راهپیمایی بزرگ اربعین نماد صلح‌طلبى، دموکراسى خواهى، وحدت ادیان ونژادها و مذاهب و تبلور مقابله و مخالفت با ظلم و بى‌عدالتى است. ۱۳۹۶ سال از قیام امام حسین(ع) مى‌گذرد و”لبیک یا حسین”درطول تاریخ امتداد یافته است و این گویاى آن است که عشق و ایمان به امام حسین (ع) جاودانه است”.

منبع: تسنیم

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن