اخبار

راه‌اندازی دبیرخانه دائمی همایش تعزیه پیاده‌روی اربعین در خوزستان

داروخانه آنلاین داروپلاس

رئیس حوزه هنری خوزستان گفت: یکی از اتفاقات خوب در همایش بین‌المللی تئاتر پیاده‌روی اربعین کسب رتبه برتر خوزستان در این همایش و تقدیر از آن بود و به همین مناسبت دبیرخانه دائمی همایش تعزیه پیاده‌روی اربعین به حوزه هنری استان واگذار شد.

راه‌اندازی دبیرخانه دائمی همایش تعزیه پیاده‌روی اربعین در خوزستان

نشست خبری «روایت راهیان»؛ سومین همایش تئاتر بین‌المللی اربعین حسینی پیش از ظهر امروز دوشنبه، ۱۶ مهرماه در پلاتو حوزه هنری خوزستان برگزار شد.

در آغاز این نشست حجت‌الاسلام سید شهاب‌الدین طباطبایی‌، رئیس حوزه هنری خوزستان گفت: یکی از اتفاقات خوب در همایش بین‌المللی تئاتر پیاده‌روی اربعین کسب رتبه برتر خوزستان در این همایش و تقدیر از آن بود. به همین مناسبت دبیرخانه دائمی همایش تعزیه پیاده‌روی اربعین در استان خوزستان و به حوزه هنری استان واگذار شد. این دبیرخانه در استان خوزستان راه‌اندازی خواهد شد.

در ادامه طباطبایی با اشاره به نقدهایی که به عملکرد حوزه هنری شده است،‌ گفت: ما مبرای از نقد نیستیم و از نقد سازنده برای اصلاح خود استقبال می‌کنیم؛ اما برخی از نقدها ناشی از کم‌اطلاعی و مغرضانه است. عملکرد ما در یک سال گذشته در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری با توجه به رسالت حوزه هنری عملکرد قابل قبولی بوده است.

وی ادامه داد: به ما نقد شده است که به دفاع مقدس نپرداختیم؛ در حالی که ما در همین مدت کوتاه یک ساله چهار جلد کتاب خاطرات و دست‌نوشته‌های ادبیات پایداری را منتشر کردیم؛ کتاب «دِین»، کتاب شهید شرافت، «تیمار غریبان»، «شرجی‌تر از جنگ» و «پژوهشی در جریان‌شناسی به شعر جنگ» آثاری بود که در این مدت به چاپ رسید. در حوزه موسیقی و سرود ارزشی و پایداری سه گروه سرود حوزه هنری آثار قوی و خوبی تولید کردند که در جشنواره‌های سرود کشور و همچنین صدا و سیمای کشور اجرا شد. در حوزه نمایش نیز عناوین مختلفی را بچه‌های نمایش حوزه هنری استان کسب کردند و استقرار دبیرخانه همایش بین‌المللی تئاتر اربعین نیز در این حوزه اتفاق افتاد. کارگاه‌های شعر و داستان نیز در این مدت به صورت مداوم برگزار شد.

رئیس حوزه هنری خوزستان گفت: اگر فردی مدعی کارگردانی یا یک دانش هنری است به خاطر اینکه آن توان را ندارد و ما به او فرصت نمی‌دهیم نباید چنین بگوید. باید خود را بالا بکشد تا از این امتیاز استفاده کند. ما نمی‌توانیم به هر کسی ادعای هنرمند بودن می‌کند، میدان بدهیم. باید کسی را حمایت کنیم که خود را در این عرصه ثابت کرده است. در عین حال ما فرصت را مغتنم می‌دانیم و اگر کار قابل حمایتی باشد به آن فضا می‌دهیم. نقد شده است که ترجمه آثار دفاع مقدس به زبان‌های خارجی مورد توجه ما نیست. این موضوع مطالبه اخیر مقام معظم رهبری است و تاکنون در حوزه هنری انجام نشده و سعی می‌کنیم آن را انجام دهیم.

منبع: ایکنا

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

بستن
بستن