دلنوشتهمدح و مرثیه

رونمایی از ۱۰ جلد کتاب درباره شخصیت حضرت ابوطالب(ع)

داروخانه آنلاین داروپلاس

حجت‌الاسلام عباس جعفری فراهانی، دبیر شورای علمی همایش بین‌المللی «ابوطالب، حامی پیامبر اعظم» در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا درباره اهداف برگزاری این همایش گفت: اولین هدف این همایش جنبه ترویجی دارد به این صورت که نیاز است در راستای مظلومیت‌زدایی از ساحت ابوطالب(ع) به عنوان  پدر امیرالمؤمنین و عموی پیامبر اسلام(ص)، بار دیگر شخصیت ایشان به جامعه نخبگانی و عموم مردم شناسانده شود. این د رحالی است که حضرت ابوطالب(ع) از شخصیت‌های برجسته جهان اسلام شمرده می‌شود که نقش بسزایی در حمایت از رسول اکرم(ص) در جهت تبلیغ آموزه‌های اسلام داشتند. در این راستا یکی از برنامه‌های ما معرفی کتب و آثاری است که درباره این بزرگوار نگاشته شده است.

وی افزود: دومین هدفمان تطهیر شخصیت ابوطالب(ع) از تیر شبهات مخالفان است. زیرا در برخی مجامع اهل سنت شبهات و ابهاماتی را درباره این شخصیت بزرگوار عنوان می‌کنند. از جمله اینکه معتقدند ایشان کافر یا مشرک از دنیا رفت. البته آثاری در پاسخ به این شبهات از سوی علمای اهل سنت و شیعه نگاشته شده است که باید این آثار را مجدد در اختیار مجامع بین‌المللی قرار دهیم.

جعفری افزود: از پاسخ‌هایی که می‌توان به این شبهه داد این است که چطور ممکن است کسی به پیامبر اکرم(ص) ایمان نیاورد، اما او را حمایت کند. حمایت‌های جانی و مالی ایشان نسبت به پیامبر(ص) در شعب ابی‌طالب و دفن ایشان توسط رسول اکرم(ص) نمونه‌ای از ایمان بالای این شخصیت برجسته جهان اسلام است.

دبیر شورای کتاب مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) با اشاره به اینکه در این همایش کشورهای متعددی مشارکت دارند، افزود: تاکنون ۱۵ مقاله از کشورهای مصر، سوریه، عراق و پاکستان به زبان‌های انگلیسی، عربی و فارسی به دبیرخانه همایش ارسال شده است. در اختتامیه این همایش بنا داریم از بین ۲۵ جلد کتابی که در دسترس بررسی داریم، ۱۰ جلد آن چاپ شده و در اختیار حضار قرار گیرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن