اخباراخبار مذهبی

طراحی هنرمندان کشور برای ضریح جدید حضرت عبدالعظیم (ع)

داروخانه آنلاین داروپلاس

ساخت ضریح جدید حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در آستان مقدس آن حضرت و با نظارت مستقیم استاد محمود فرشچیان همچنان در حال انجام است. استاد محمود فرشچیان خالق تابلویی با عنوان عصر عاشورا بوده که در طراحی و ساخت ضریح جدید حضرت بعدالعظیم حسنی (ع) نیز نقش ایفا کرده است.

محمد میرزاعلی تهرانی از متخصصان معماری کشور نیز در طراحی این پروژه همکاری کرده است. وی در ساخت و معماری مرقد حضرت امام خمینی (ره) و معماری مسجد حضرت امیر (ع) در خیابان کارگر شمالی نقش مهمی ایفا کرده است.

یکی از اقدامات نوآورانه این معمار پیشکسوت کشورمان استفاده مفهومی از کلام امام هادی (ع) درباره ارتباط میان سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) و حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در ساخت ضریح جدید ایشان بوده است، طوری که سعی شده نمایی از ضریح امام حسین (ع) در ضریح جدید حضرت سیدالکریم (ع) ترسیم شود.

استفاده از ورق آلیاژی (ترکیبی از نقره و پالادیوم) را می‌توان یکی دیگر از ویژگی‌های ضریح جدید حضرت عبدالعظیم (ع) دانست. این ورق آلیاژی با تلاش چهار ساله اساتید دانشگاه صنعتی شریف تولید شده و بیش از دو برابر ورق‌های آلیاژی به کار رفته در ضریح‌ ائمه (ع) و امامزادگان دیگر استحکام و مقاومت دارد.

به گفته کارشناسان،‌ استفاده از این ورق موجب کاهش سایش ضریح و همچنین مانع از تیرگی نقره در این ضریح می‌شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن