اخباراخبار مذهبی

فراخوان نخستین جشنواره ویدئویی تولیدات محتوای قرآنی در فضای مجازی

داروخانه آنلاین داروپلاس

با توجه به نقش موثر و روزافزون فضای مجازی در مناسبات اجتماعی کنونی و تاکید مقام معظم رهبری در حضور ثمربخش به منظور تولید محتوای فاخر در فضای مجازی، معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نظر دارد به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوه مند انقلاب اسلامی با همکاری سامانه اینترنتی آپارات به‌عنوان پربیننده‌ترین سامانه اشتراک‌گذاری ویدئو در سراسر کشور  و همکاری پایگاه خبری عقیق، نخستین جشنواره الکترونیکی چلچراغ آسمانی را برگزار کند.

اهداف:

۱- زمینه سازی برای تولید آثار چندرسانه‌ای قرآنی و انتشار آن در فضای مجازی

۲- حمایت از تولیدکنندگان محتوای جذاب قرآنی در فضای مجازی و معرفی آنها به جامعه

۳- شناسایی استعدادهای برتر در زمینه تولید محتوای رسانه‌ای با محوریت فعالیت‌های قرآنی

۴- تشویق خانواده‌ها و نونهالان به تولید محتوای رسانه‌ای مرتبط با فعالیت‌های قرآنی و نشر آن در فضای مجازی

۵- گردآوری آثار فاخر به منظور بهره‌گیری در سامانه جامع قرآنی کشور

بخش‌های جشنواره:

این جشنواره صرفاً در قالب آثار ویدیوئی برگزار می‌شود و فراخوان، دریافت، نمایش و داوری آن در پنج بخش زیر انجام خواهد شد.

۱- آوانمای قرآنی: تولید کلیپ، فتوکلیپ و قطعات کوتاهی که از ترکیب صوت و تصویر آیات قرآن، تواشیح، هم‌خوانی و آموزه‌های قرآنی تولید‌شده و با جلوه‌های هنری به آن جذابیت بخشیده‌اید. حداکثر زمان اثر ۳۰۰ ثانیه در نظر گرفته شده است.

۲- کلیپ داستانی: تولید کلیپ با مضمون و محتوای آیات و روایات قرآنی که مرتبط با سبک زندگی کنونی باشد. حداکثر زمان اثر ۳۰۰ ثانیه در نظر گرفته شده است.

۳- پویانمایی و موشن‌گرافیک: تولید انیمیشن یا موشن‌گرافیک که دارای پیام و محتوای متناسب و مرتبط با آیات و روایات قرآنی باشد. حداکثر زمان اثر ۳۰۰ ثانیه در نظر شده است.

۴- مستند مردمی: ارائه فیلم های کوتاه و مستند با محتوای فعالیت‌های قرآنی، گزارش تصویری، گفت‌وگوی تصویری که به نوعی مرتبط با فعالیت‌های قرآنی باشد. حداکثر زمان اثر ۳۰۰ ثانیه در نظر گرفته شده است.

۵- غنچه‌های قرآنی: علاقه‌مندان می‌توانند از ارتباط کودکان و نوجوانان با قرآن‌کریم فیلم تهیه کرده و آن اثر را ارسال کنند.

بخش ویژه:

این جشنواره به بهانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود، درصورتی که موضوع ویدئوی ارسالی بر محورهای قرآنی «مقاومت و ظلم‌ستیزی» باشد، در داوری از امتیاز ویژه‌ای برخوردارخواهدشد.

داوری:

بخش های آوانمای قرآنی، کلیپ داستانی، پویانمایی و موشن‌گرافیک و مستند مردمی به صورت تخصصی و بخش غنچه‌های قرآنی به‌صورت مردمی داوری خواهد شد.

مهلت ارسال آثار:

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را از روز ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ تا پایان وقت اداری ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

منبع: تسنیم

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن