اخباراخبار مذهبی

فعالیت‌های قرآنی در جامعه رشد محسوسی داشته است

داروخانه آنلاین داروپلاس

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی خاموشی، رییس سازمان اوقاف و امور خیریه در جلسه ستاد عالی هماهنگی مسابقات بین المللی قرآن که صبح امروز ۹ بهمن ماه در سالن سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد، با اشاره به آیاتی از قرآنی گفت: خانواده ما خانواده قرآنی بوده است و خودم نیز قبل از انقلاب در جلسات قرآنی به صورت هفتگی شرکت می کردم و از لحاظ تربیتی سعی کردیم تا در خدمت اساتید قرآنی باشیم.

وی ادامه داد: این مسابقات، مشارکت همگان را می‌طلبد و با شرکت همه این مسابقات رونق پیدا می کند.

خاموشی تصریح کرد: همکاری وزارتخانه های کشور و دیگر نهادهای مرتبط، همکاری گرمی بوده است و در چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی ایران امیدواریم همکاری بیشتری را شاهد باشیم.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در حفظ و قرائت نظر دارند، تصریح کرد: فعالیت های قرآنی از قبل انقلاب بسیار گسترده شده است و مسابقات به عنوان جریان قرآنی در کشور شکل گرفته است.

این مدیر قرآنی اضافه کرد: ما در تلاشیم تا در این مسابقات وحدت جامعه مسلمین داخل و خارج را نمایش دهیم و به عنوان پیشنهاد کار ویژه ای را که از سوی برخی اعضا پیشنهاد شد با عنوان مسابقه ای در خلال مسابقات از آن استقبال میکنیم و آماده ایم تا زیر ساختهای آن را فراهم نماییم.

وی با اشاره به مکان مسابقات ادامه داد: مکان مسابقات باید در شأن چنین رویداد بزرگی در نظام اسلامی باشد و ما مبنا را در آینده به تغییر مکان برگزاری مسابقات گذاشته ایم تا بررسی های کارشناسانه و دقیقی از آن انجام شود. بنا بر نظر اعضا نیز مکان مصلی محل مناسبی برای برپایی چنین رویداد بزرگی نیست و به عنوان مستمع و مخاطب این مسابقات در سالهای گذشته فکر می کنم که مسابقات می تواند به محل مناسبت تری انتقال پیدا کند و از هزینه ها استفاده بهینه کنیم.

خاموشی با تأکید بر اینکه فعالیت های قرآنی در جامعه رشد محسوسی داشته است ادامه داد: ما نسبت به قبل از انقلاب از لحاظ کمیت شاخص های قرآنی همچون ضریب نفوذ قرآن در مدارس و محلات و مساجد رشد کردیم. جامعه قرآنی باید تلاش کند تا سبک زندگی قرآنی و جاری ساختن مفاهیم قرآنی در جامعه را انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه عوامل مختلفی دخیل در این موضوع هستند، افزود: عوامل مختلفی همچون آموزش ، تعمیق و تدبر و اجرا در این فرآیند دخیل هستند که در زمینه اجرا همه باید مشارکت کنند.

خاموشی با تأکید بر اینکه در زمان فعلی، مسابقات بین الملی قرآن نمادی بین المللی است اظهار داشت: امسال در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که سال بلوغ انقلاب است، ما میخواهیم بگوییم از لحاظ تمدن سازی یک تغییر جدی را با توجه به تمام دشمنی و موانعی که در تحقق این کار دنبال می کنیم. ویژگی دوم در بخش بین المللی این است که خواستیم دقت بیشتری داشته باشیم و در بخش مقدماتی دقیق تر و ریز بین تر شدیم و از لحاظ تشخیص اولویت بیشتر در متسابقین کمک بیشتری را شاهد هستیم.

خاموشی در پایان گفت: از جامعه قرآنی سبک زندگی قرآنی و انتقال مفاهیم انتظار می رود و جامعه قرآنی حامل همان پیام قرآنی انقلاب است که باید به جامعه منتقل کند.

منبع: مهر

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن