اخبار

مردم ایلام با تمام وجود آماده مهمان نوازی از زائران اربعین هستند

داروخانه آنلاین داروپلاس

امام جمعه ایلام گفت: مردم ایلام با تمام وجود آماده مهمان نوازی از زائران اربعین هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین نورالله کریمی تبار شامگاه پنجشنبه در گفتگوی زنده خبری اظهار داشت: در گذشته استان ایلام حوزه علمیه قوی نداشته اما مردم استان معتقد بودند، در انقلاب مردم ایلام خوب پای صحنه آمدند و حقانیت جمهوری اسلامی را پذیرفتند و لبیک گفتند شهید دادند، اوج حضور مردم ما در دفاع مقدس بود.

وی تصریح کرد: فاصله شهر ایلام با صفر مرزی فاصله زیادی نیست اما آنچنان در مرز با دشمن جنگیدند دشمن را سد کردند که دشمن هرگز نتوانست این رویای تصرف ایلام را ادامه دهد که به این هدف شوم برسد.

امام جمعه ایلام گفت: مردمی که در آن شرایط سخت نه تنها آواره استان های دیگر نشدند بلکه شیرزنان ایلامی همراه مردانشان در جبهه ها حضور داشتند، با دشمن پشت جبهه مبارزه می کردند در آن شرایط سخت در برف سرما و گرما و کمبود مسائل مالی مشکلات را با جان خریدند.

وی گفت: این عقبه استان ما است، حقا مقام معظم رهبری مردم استان را شناخت لذا در صحبت های مختلفی که مقام معظم رهبری دارند این واژه وفاداری مردم ایلام را به کار بردند در حکمی که برای بنده صادر کردند فرمودند که مردم ایلام حقا وفاداریشان را به نظام ثابت کردند.

وی ادامه داد:در گذشته مردم ایلام پیوند ناگسستنی با کربلا و نجف داشتند، طلبه های ایلامی ما تحصیل آنها در کربلا و نجف بود، مبلغینی که می آمدند از حوزه علمیه و نجف بودند ارتباط مردم ایلام با عتبات عالیات خیلی راحت تر بوده تا مرکز کشور، این پیشینه ای است که ما داریم.

مردم استان ایلام برای اربعین پای کار هستند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام عنوان داشت: از سال ۸۲ که مرز مهران باز شده، مردم با تمام توان پای کار آمدند و خوب مهمان نوازی کردند در هر جا که بحث  مسیر کربلا می شود به خوبی از مهمان نوازی مردم استان یاد می کنند و بخش عمده ای از زائران کربلا با رغبت از مرز مهران خارج می شوند و این جمعیت سال به سال رو به افزایش است.

وی گفت:  با محدودیت و محرومیتی که از نظر اقتصادی در استان ما وجود دارد ولی زنان و مردان ایلامی توجه ای به این موضوع ندارند و نگاهشان به خدا است و مهمان نوازی می کنند به حمدالله مساجد و تکایای شهر مهران هم به روی زائران باز است.

کریمی تبار اظهار داشت: مردم از قبل برای اربعین آماده شدند، زیرساخت های خیلی خوبی انجام شده متناسب با امکانات و توانمندی که بوده از مسئولان باید تقدیر و تشکر کرد.

وی عنوان کرد: یکی از چیزهای که برای من دردناک است این است که مردمی که در شرایط سخت جنگ حاضر نشدند استان را ترک کنند ولی در شرایط فعلی نخبه های ما و تحصیل کرده های دانشگاهی برای امرار معاش خود و برای این که یک زندگی باعزتی داشته باشند مجبور شوند شهر و دیارشان را ترک کنند سختی های غربت را تحمل کنند.

امم جمعه ایلام افزود: این چیز سنگینی است مسئولان باید به آن توجه داشته باشندف مردم ما حق دارند و از آن طرف هم توانمندی های عالی که داریم، بالاترین سرمایه نیروی انسانی است و نیروهای نخبه دانشگاهی حوزوی و اساتید برجسته ای در دانشگاه  های کشوری و استان داریم و از نظر نیروی انسانی غنی هستیم.

منبع: مهر

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن