اخبار

مسیر اربعین و عاشورا از مؤلفه‌های مهم اسلام انقلابی است

داروخانه آنلاین داروپلاس

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، انقلاب اسلامی را مبتنی بر فرهنگ عاشورا دانست و گفت: مسیر اربعین و عاشورا از مؤلفه‌های مهم اسلام انقلابی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام محمد قمی در مراسم گردهمایی مبلغان اربعین حسینی(ع) که در مدرسه امام کاظم(ع) برگزار شد، با اشاره به اهمیت مساله اربعین و انقلاب اسلامی گفت: تحکیم گام‌های انقلاب اسلامی در مسیر اربعین محقق می‌شود.

وی با اشاره به پیش فرض‌های انقلاب اسلامی افزود: یکی از پیش فرض‌های مهم در این مسیر آن است که مبلغ اربعین در زمره خادمین الحسین(ع) است و وظایف مهم خود را نیز در این زمینه انجام دهد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند؛ در این دهه پرمخاطره انقلاب که مردم باید در عرصه‌های مختلف حاضر باشند، راهی نداریم جز تبیین اسلام انقلابی و این مسیر یعنی مسیر اربعین و عاشورا از مولفه‌های مهم اسلام انقلابی است.

وی گفت: اسلامی که امام خمینی(ره) با بهره‌گیری از معارف ناب اسلامی به دنیا عرضه کردند، همان اسلام مبتنی بر فرهنگ عاشورا است و این مسیر نورانی باید در عرصه‌های مذهبی و مناسک عاشورایی جدی دنبال شود.

حجت الاسلام قمی اظهار کرد: آنچه باید محقق شود، ایستادگی آحاد جامعه پای این اسلام اصیل و انقلابی و انقلاب اسلامی است؛ عاشورا از مهمترین جایگاه‌هایی است که به تحکیم انقلاب اسلامی منجر می‌شود.

منبع: مهر

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

بستن
بستن