اخباراخبار مذهبی

ملاک انتخاب دعا و اذان برتر در رسانه ملی

داروخانه آنلاین داروپلاس

شورای عالی قرآن به منظور شناخت استعدادهای برتر و همچنین ارتقای وضعیت تولید و پخش ادعیه و اذان‌های فاخر از شبکه‌های مختلف رسانه ملی، از نیمه آذر سال جاری، فراخوان جشنواره دعا و اذان برتر را اعلام کرد.

مؤذنان و دعاخوانان ممتازی که قصد شرکت در این جشنواره را دارند، باید در بخش “دعا” با قرائت یک قطعه حداکثر ۵ دقیقه‌ای از دعاهای مأثور (به انتخاب شرکت‌کننده) و در بخش “اذان” با اجرای کامل آن، آثار ضبط شده را تا پایان بهمن‌ سال جاری از طریق پیام رسان سروش به شماره ۰۹۱۲۱۰۸۳۶۲۶ و یا رایانامه shora.quran@gmail.com ارسال کنند. ضمناً شرکت‌کنندگان در صورت هرگونه ابهام یا سؤال، می‌توانند در ساعات اداری با کارشناس دبیرخانه جشنواره به شماره تلفن ۸۸۱۵۳۲۴۷ تماس حاصل کنند.

توصیه می‌شود تا شرکت‌کنندگان، پیش از ضبط اثر خود، «آیین‌نامه دعا و اذان» را که در بخش آیین‌نامه‌ها در پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی قرآن بارگزاری شده است، مطالعه کنند.

به گفته میرزاجانی معاون اجرایی شورای عالی قرآن، الزامی به ضبط استودیویی آثار نیست و ملاک، کیفیت مناسب صوتی آثار ارسالی است. با این حساب، شرکت‌کنندگان می‌توانند اثر خود را حتی با گوشی تلفن همراه خود ضبط و به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

میرزاجانی با بیان این مطلب که شرکتِ هم‌زمان در هر دو رشته دعا و اذان اشکالی ندارد، گفت: پس از پایان مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره، اثرهای رسیده توسط اساتید مورد ارزیابی و داوری قرار خواهد گرفت و ضمن تجلیل از نفرات برتر، شورای عالی قرآن شرایطی فراهم خواهد کرد تا از افرادی که آثار آنها نصاب لازم را جهت پخش از شبکه‌های صدا و سیما داراست، جهت ضبط و تولید دعا و اذان دعوت به‌عمل آید.

معاون اجرایی شورای عالی قرآن همچنین تاکید کرد که در قرائت دعا، تقیّد به سبک‌های اصیل و یا اهتمام به ارائه سبک‌های بدیع، هر دو مدنظر بوده و در اجرای اذان نیز، اولویت با ارائه سبک جدید و یا ترکیب سبک‌های متشابه و پرهیز از تقلید صرف است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن