دانستنی ها

اختلافات زناشویی را با رجوع به قرآن حل کنید

داروخانه آنلاین داروپلاس

حجت السلام حسین انصاریان انقلاب اسلامی در در یازدهمین گردهمایی اصحاب چاپ و نشر قرآن کریم  که در سالن اجتماعات مجتمع ناشران شهر مقدس قم برپا شد، اظهارداشت: چندی پیش دو خانواده به من مراجعه کردند که قصد داشتند به دادگاه بروند و هر دو طرف بسیار محترم بودند، بنده گفتم اگر من را قبول دارید، من را حَکَم قرار دهید که قبول کردن و مشکلاتشان را روی کاغذ نوشتن من هم از طریق قرآن مشکلات را حل کردم و هر دو طرف قبول کردند و کار به دادگاه نرسید.

ایشان تصریح کرد: شما متولی نشر و توزیع کتابی در دنیا هستید که حلاّل تمام مشکلات بشری است و همه باید در نشر، ترویج و توسعه این کتاب شریف در دنیا تلاش کنیم.

انصاریان با تمجید از کار بزرگ فعالان حوزه چاپ و نشر قرآن گفت: نتیجه بعثت، نزول قرآن کریم بود کتابی که کلام پروردگار است، خداوند آن را بر قلب پیامبر نازل کرد و شما آن را با سعی خود به طرز شایسته ای به مردم منتقل می کنید.

وی گفت: من بر عظمت کار شما صحت می گذارم و برای اثبات این بزرگی و عظمت سخن کوتاهی از نهج البلاغه که کلام علی(ع) قرآن ناطق است را ذکر می کنم.

انصاریان تصریح کرد: ایشان در نهج البلاغه می فرماید؛ هوشیار باشید که دانش کل آینده در این کتاب است، تمام گزارش های گذشته تا ابتدای خلقت در قرآن آمده است. این کتاب مایه برقراری نظم در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی شماست و داروی همه بیماری های فکری و روحی شما در قرآن ذکر شده است.

وی ادامه داد: من پنجاه سال است در حوزه قرآن فعالم و این گفته امیرالمؤمنین(ع) بر من مسجل شده است و در این مدت هر کسی به ویژه از سوی جوانان به من مراجعه کرد، من با استناد به قرآن راه حلی شفابخش به آن ها توصیه کردم.

این مترجم و مفسّر قرآن کریم گفت: روزگاران رضاخان ملعون مردم با رجوع به روحانیت به دنبال راه حلی برای فائق آمدن به مشکلاتشان از طریق رجوع به قرآن و سیره اهل بیت(ع) بودند اما گویا اکنون این ارتباط قطع شده و مردم از این شیوه فاصله گرفته اند و اگر همگان به این قضیه ایمان بیاورند قطعاً کارشان به محاکم قضایی و امثال آن کشیده نمی شود.

استاد اخلاق و تربیت حوزه های علمیه بیان داشت: من مشکل جوانان زیادی را که اختلافات زناشویی داشتند حل کردم و به جای رجوع وقت گیر به دادگاه خانواده و تشکیل پرونده ظرف دوهفته با رجوع به قرآن معضل آن ها حل شد و لذا تمنا می کنم که کوشش کنید قرآن از مهجوریت کنونی خارج شود.

استاد انصاریان در ادامه گفت: در حوزه رنگ؛ سفارشات زیادی در اسلام داریم و اگر شما از رنگ های متنوع در طبع قرآن استفاده کنید تأثیر بسزایی در جذب مردم به قرآن دارد.

وی در پایان گفت: به تازگی و برای بار دوم ترجمه قرآن را با دقت بیشتری آغاز کردم که اگر دارالقرآن ترتیبی برای انتشار آن دهد، کار بسیار ویژه ای برای جوانان صورت خواهد گرفت.نشر قرآن کریم که به همت کارگروه قرآن ستاد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در سالن اجتماعات مجتمع ناشران شهر مقدس قم برپا شد، اظهارداشت: چندی پیش دو خانواده به من مراجعه کردند که قصد داشتند به دادگاه بروند و هر دو طرف بسیار محترم بودند، بنده گفتم اگر من را قبول دارید، من را حَکَم قرار دهید که قبول کردن و مشکلاتشان را روی کاغذ نوشتن من هم از طریق قرآن مشکلات را حل کردم و هر دو طرف قبول کردند و کار به دادگاه نرسید.

ایشان تصریح کرد: شما متولی نشر و توزیع کتابی در دنیا هستید که حلاّل تمام مشکلات بشری است و همه باید در نشر، ترویج و توسعه این کتاب شریف در دنیا تلاش کنیم.

استاد انصاریان با تمجید از کار بزرگ فعالان حوزه چاپ و نشر قرآن گفت: نتیجه بعثت، نزول قرآن کریم بود کتابی که کلام پروردگار است، خداوند آن را بر قلب پیامبر نازل کرد و شما آن را با سعی خود به طرز شایسته‌ای به مردم منتقل می‌کنید.

وی گفت: من بر عظمت کار شما صحت می‌گذارم و برای اثبات این بزرگی و عظمت سخن کوتاهی از نهج البلاغه که کلام علی (ع) قرآن ناطق است را ذکر می‌کنم.

استاد انصاریان تصریح کرد: ایشان در نهج البلاغه می‌فرماید؛ هوشیار باشید که دانش کل آینده در این کتاب است، تمام گزارش‌های گذشته تا ابتدای خلقت در قرآن آمده است. این کتاب مایه برقراری نظم در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی شماست و داروی همه بیماری‌های فکری و روحی شما در قرآن ذکر شده است.

وی ادامه داد: من پنجاه سال است در حوزه قرآن فعالم و این گفته امیرالمؤمنین (ع) بر من مسجل شده است و در این مدت هر کسی به ویژه از سوی جوانان به من مراجعه کرد، من با استناد به قرآن راه حلی شفابخش به آن‌ها توصیه کردم.

این مترجم و مفسّر قرآن کریم گفت: روزگاران رضاخان ملعون مردم با رجوع به روحانیت به دنبال راه حلی برای فائق آمدن به مشکلاتشان از طریق رجوع به قرآن و سیره اهل بیت (ع) بودند، اما گویا اکنون این ارتباط قطع شده و مردم از این شیوه فاصله گرفته اند و اگر همگان به این قضیه ایمان بیاورند قطعاً کارشان به محاکم قضایی و امثال آن کشیده نمی‌شود.

استاد اخلاق و تربیت حوزه‌های علمیه بیان داشت: من مشکل جوانان زیادی را که اختلافات زناشویی داشتند حل کردم و به جای رجوع وقت گیر به دادگاه خانواده و تشکیل پرونده ظرف دوهفته با رجوع به قرآن معضل آن‌ها حل شد و لذا تمنا می‌کنم که کوشش کنید قرآن از مهجوریت کنونی خارج شود.

استاد انصاریان در ادامه گفت: در حوزه رنگ؛ سفارشات زیادی در اسلام داریم و اگر شما از رنگ‌های متنوع در طبع قرآن استفاده کنید تأثیر بسزایی در جذب مردم به قرآن دارد.

وی در پایان گفت: به تازگی و برای بار دوم ترجمه قرآن را با دقت بیشتری آغاز کردم که اگر دارالقرآن ترتیبی برای انتشار آن دهد، کار بسیار ویژه‌ای برای جوانان صورت خواهد گرفت.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن