اخبار

هلال احمر یزد در موکب عمود ۱۰۹۲ کربلا خدمات امدادی ارائه می‌دهد

داروخانه آنلاین داروپلاس

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: هلال احمر استان یزد امسال در پیاده‌روی اربعین در موکبی که جنب عمود ۱۰۹۲ برپا شده، خدمات امدادی به زائران ارائه می‌دهد.

محسن حرازی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر استان یزد طی سال‌های گذشته افتخار خدمت رسانی به زائران اربعین در مرز چذابه و در طول مسیر پیاده روی را داشته است، اظهار داشت: امسال این خدمت رسانی در موکبی که جنب عمود ۱۰۹۲ انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: در جوار عمود ۱۰۹۲ در مسیر نجف به کربلا، درمانگاهی مستقر شده که در این درمانگاه ۴۰ نفر در قالب تیم درمانی به زائران خدمات رسانی می کنند.

حرازی زاده خاطرنشان کرد: این تیم متشکل از پزشک عمومی و متخصص زن و مرد، پرستار و تکنسین دارویی، امدادگر و … است که به صورت شبانه روزی اقدام به خدمت رسانی به زائران خواهند کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد یادآور شد: در این درمانگاه سیار، خدماتی نظیر ویزیت، خدمات پرستاری، تزریقات، پانسمان، سرم تراپی، اکسیژن تراپی، تجویز دارو و … انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: این تیم قرار است از امروز، ۲۴ مهرماه به مدت ۲۰ روز به زائران اربعین خدمات بهداشتی و درمانی ارائه دهد.

حرازی زاده همچنین از انجام هماهنگی‌های لازم در ستاد اربعین استان یزد خبر داد و اظهار داشت: وظایف و فعالیت‌های هلال احمر در این ستاد مشخص شده و نیروهای هلال احمر با اشتیاق در انتظار خدمت رسانی به زائران اربعین هستند.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از نیروهای هلال احمر نیز به صورت داوطلبانه در مرز و مسیر نجف به کربلا به صورت ساماندهی شده اقدام به خدمت رسانی به زائران اربعین می کنند که ارائه این خدمات تا چند روز بعد از اربعین ادامه خواهد داشت.

منبع: مهر

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

بستن
بستن