اخبار

همدلی جهادی از نجف تا کربلا

داروخانه آنلاین داروپلاس

عظمت اربعین را باید از نجف تا کربلا در میان خیل زائران آن یگانه مظلوم عالم شناخت که زندگی را فقط عقیده و جهاد دانست.

دل‌های جوانان جهادی قرارگاه امام رضا علیه السلام با تاسی از آیه شریف قرآن : “”(والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا ) و آنها که در راه ما با خلوص نیت جهاد کنند، قطعاً هدایتشان خواهیم کرد”” چند سالی هست مسیر آسمانی میان نجف و کربلا، به شوق خدمت رسانی به زوار امام حسین علیه اسلام را طی می کند تا از از قافله جهاد جا نمانند و با کم و زیادشان در این خیر عظیم سهیم می شوند،و در طول مسیر نجف تا کربلا خدمات مختلفی را ارائه می کنند.

اعزام بیش از ۱۴۲۰ نفر جهادگر در زمینه های عمرانی، فنی، درمانی “پزشکان احرار”، نظافتی “حریم پاک”، آشپزهای مضیف عتبه علویه (ع)، تبلیغی، خدماتی به کشور عراق جهت خدمات رسانی به زوار اربعین حسینی انجام گردید.

اقدام به برپایی ۱موکب اسکان در نجف، موکب خدام الرضا در عمود ۵۵۷مسیر پیاده روی، و ۲موکب در کربلای معلی و اسکان و پذیرایی روزانه از ۵۰۰۰زائر حسینی از برنامه های قرارگاه جهادی امام رضا(ع) در این اجتماع باشکوه بود .

همچنین در موکب خدام الرضا علیه السلام ، عمود ۵۵۷ ضمن پذیرایی و اسکان از زائرین پیاده روی اربعین با برپایی یک چادر بزرگ مخصوص استراحت آقایان ،و دو چادر برای استراحت بانوان ، تهیه ۲۵۰۰ وعده غذا در هر نوبت ،برپایی ایستگاه چایخانه،برپایی نماز جماعت ،برگزاری هیئت و کارهای فرهنگی ودر نظر گرفتن چادری که مخصوص بازی و آموزش نقاشی برای کودکان از دیگر اقدامات جهادگران قرارگاه امام رضا علیه السلام بود.

لازم به ذکر است گروههایی نیز از استانهای مختلف کشور از طریق دفاتر قرارگاه جهادی امام رضا علیه السلام و با اطلاع رسانی که صورت گرفت ثبت نام نموده و در امر خدمت رسانی زائران امام حسین علیه السلام حضوری پر رنگ داشتند و جهاد همچنان ادامه دارد.

منبع: مشرق

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن