اخباراخبار مذهبی

ویژگی‌های اولیای الهی در برخورد با دیگران

جمعی ازفرماندهان و نیروهای یگان‌های ویژه ناجا با تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) دیدار کردند.

آیت‌الله محمدی ری‌شهری در این دیدار اظهار کرد: شخصیت بی‌بدیل حضرت امام خمینی(ره) سبب وقوع انقلاب اسلامی در سال ۵۷ شد و مردم سرنوشت کشور خود را پس از سال‌ها  به دست گرفتند و ان شاء الله همه ما با عمل به وظیفه خویش زمینه اتصال انقلاب اسلامی را به انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج) فراهم آوریم.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: نخستین کسی که در تاریخ اسلام، نیرو و سپاه مخصوص و یگان ویژه تشکیل داد، امیرمؤمنان حضرت علی (ع) بود که این یکی از ابتکارات آنحضرت به شمار می رود، که در دوران کمتر از  ۵ سال حکومت پر برکت خود، سپاهی با عنوان «شرطه الخمیس» تشکیل داد و در تاریخ تعداد این نیروی نظامی حدود پنج تا شش هزار نفر ذکر شده است.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) افزود: در سپاه «شرطه الخمیس» افراد از بهترین، فداکارترین، سالم ترین، وفادارترین و شاخص ترین یاران از نظر نظامی بودند که اصحاب شاخص امیرمومنان(ع)، از جمله سلمان، ابوذر، مقداد، عمار، میثم تمار، حبیب بن مظاهر، محمد ابن ابوبکر و بسیاری دیگر در میان ایشان حضور داشتند و پیامبراکرم(ص) نیز پیش از این در فرمایشی از تشکیل این سپاه خبر داده بودند.

رئیس دانشگاه قرآن و حدیث با اشاره به آیه «أَلا إِنَّ أَوْلِیاءَ اللَّهِ لا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَ لا هُمْ یَحْزَنُونَ» گفت: پیامبر اکرم(ص) در تبیین این آیه شریفه می فرماید، “اولیاء الله” افرادی هستند که دوستیشان با افراد دیگر در راستای تحقق دوستی با خداوند، ارتباط برقرار می کنند که این خصوصیت باید در زندگی همه ما جریان داشته باشد؛ لذا این خصوصیت باید سر لوحه تمامی مسئولین و مدافعان نظام اسلامی باشد زیرا وقتی افراد روابطشان مبتنی برکسب رضای خداوند بود، جامعه و نظام اسلامی رنگ و بوی الهی به خود می گیرد.

آیت الله محمدی ری شهری گفت: یکی از خصوصیات بارز امام خمینی(ره)، تکیه و اعتماد بر خداوند بود؛ در جریان های انقلاب اسلامی و بحران ها، امام خمینی(ره) با اطمینان قلبی و تکیه بر خداوند متعال با مسائل روبرو می شدند و این از ویژگی های اولیاء الهی است که با اتّکا بر خداوند و اعتماد بر او احساس بی نیازی می نمایند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: برخورد یگان‌های ویژه و مسئولین امر باید به گونه‌ای باشد که حتی دشمنان، الهی بودن ایشان را احساس کنند تا اگر زمینه اصلاح در دشمن وجود داشت رفتار این نیروها مؤثر واقع شده و مخالفان به راه حق در آیند.

آیت الله محمدی ری‌شهری گفت: مدافعین نظام اسلامی باید با رفتار خود زمینه دفع حداقلی و جذب حداکثری را فراهم آورند که این موضوع از تأکیدات مقام معظم رهبری در بیاناتشان است و این امر باید سر مشق همه مسئولین، نیروها و نهادهای انقلاب اسلامی قرار گیرد.

رئیس موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث بیان داشت: در برخوردهای امنیتی باید تا حد امکان از رفتارهای تند اجتناب کرد، حضرت امام (ره) نیز در مسائل مختلف تا جایی که وهن اسلام و نظام پیش نیاید، دستور به مدارا می دادند؛ در حالی که ایشان به تمامی جوانب امور آگاهی کامل داشتند و بسیار هوشمندانه قضایا را رهبری می‌کردند.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در پایان اظهار کرد: نیروهای نظامی و امنیتی باید در همه حال با هوشیاری کامل از دشمن پرهیز کنند، زیرا دشمنان با توجه به توطئه‌هایی که در ذهن خود می پرورانند همیشه در کمین هستند تا به این سرمایه ‌ارزشمند یعنی نظام اسلامی لطمه بزنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن