اخبار

پایان فعالیت موکب‌های عراقی در کربلا

داروخانه آنلاین داروپلاس

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به عراق، با پایان مراسم اربعین حسینی(ع) موکب داران عراقی به فعالیت خود خاتمه دادند و هم اینک بخشی از موکب‌ها برای پذیرایی از زائران اربعین همچنان برای خدمت‌رسانی به فعالیت خود ادامه می‌دهند و برخی موکب‌ها نیز اعلام کردند تا پایان هفته از زائران پذیرایی خواهند کرد.

در روز اربعین شهر کربلای معلی شاهد حضور میلیونی زائران اربعین حسینی(ع) بود که از عصر روز گذشته کوچه و خیابان‌ها خلوت شده و تنها در اطراف حرم‌های مطهر، بین‌الحرمین و در داخل صحن و سرای حرم اباعبدالله الحسین(ع) و قمر بنی هاشم(ع) شاهد حضور خیل زائران سیدالشهدا(ع) هستیم.

با توجه به حضور جمعیت زیاد زائران در کربلای معلی و استفاده از ظروف یک‌بار مصرف جهت پذیرایی، هم‌اینک پاکبانان و خادمان افتخاری در شهر کربلا به پاکسازی فضای شهری می‌پردازند.

در حدود ۲ هزار نفر از نیروهای شهرداری‌های شهرهای مختلف کشور ایران برای امر پاک‌سازی کربلا و طریق الحسین(ع) در ایام اربعین به عراق عازم شدند.

مسیر نجف به کربلا هم اکنون شاهد حضور اندک زائران پیاده است و موکب‌داران عراقی در طریق الحسین، موکب‌های خود را جمع‌آوری کردند.

برخی از موکب‌های بزرگ ایرانی نیز اعلام کردند تا چند روز پس از اربعین خدمت‌رسانی خود را به زائران ادامه می‌دهند.

در اربعین امسال حدود دو هزار موکب ایرانی در شهرهای نجف و کربلا و طریق کربلا دایر شده بود، برخی از این موکب‌ها برای نخستین بار به صورت مشترک با موکب‌های عراقی خدمت‌رسانی می‌کردند.

طبق اعلام منابع رسمی جمهوری اسلامی ایران، امسال بیش از دو میلیون زائران ایرانی در مراسم زیارت اربعین حسینی(ع) شرکت داشتند.

منبع: مهر

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن