اخبار

پذیرایی یک هزار و ۲۰۰ خادم از زائران اربعین در قم

داروخانه آنلاین داروپلاس

مسئول قرارگاه مردمی اربعین قم گفت: امسال هم‌زمان با اربعین حسینی(ع)، شهر قم میزبان بیش از یکصد و ۴۰ هزار زائر است که ۱۲۰۰ خادم از زائران در این شهر پذیرایی خواهند کرد.

مهدی قربانی کرم پیش ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل مصلای قدس برگزار شد، گفت: امسال استان قم همچون سال‌های گذشته پذیرای زائران اربعین حسینی(ع) است که از استان‌های مجاور و هم‌چنین کشورهای مختلف به این استان وارد و در پیاده‌روی عظیم اربعین شرکت خواهند کرد.

وی افزود: در حالی که سال گذشته شهر مقدس قم پذیرای ۱۴۰ هزار نفر بود، با توجه به همکاری خوب کشور پاکستان در صدور ویزا برای اتباع خود پیش‌بینی می‌شود آمار ورود زائران این کشور به شهر قم دو برابر شود و پیش‌بینی ما امسال برای میزبانی از ۱۴۶ هزار زائر خواهد بود.

مسئول قرارگاه مردمی اربعین قم اظهار داشت: امسال یک هزار و ۲۰۰ خادم خواهر و برادر در سایت قرارگاه برای ارائه خدمت و پذیرایی از زائران ثبت نام کرده‌اند و در ۲ شیفت کاری فعالیت می‌کنند هم‌چنین در مصلای قدس به طور شبانه‌روزی ۴ هزار و ۴۰۰ مرد و ۲ هزار و ۵۰۰ زن زائر حسینی(ع) اسکان و پذیرایی خواهند شد.

به گفته وی، ۲۲ کمیته برای ارائه خدمات مطلوب به زائران ایرانی و غیر ایرانی تشکیل شده است که فعالیت‌های فرهنگی، پذیرایی و راهنمایی شهری و کار پذیرش و اسکان مسافران را عهده‌دار خواهند شد.

قربانی کرم افزود: اسکان زائران ایرانی با کارت ملی و زائران غیر ایرانی با پاسپورت انجام خواهد شد و کار ثبت نام به طور الکترونیک انجام می‌شود.

وی گفت: ورود خیل عظیم زائران اربعین به شهر مقدس قم ظرفیتی مناسب برای این شهر خواهد بود و خادمین این قرارگاه به طور مردمی از این زائران پذیرایی خواهند کرد.

مسئول قرارگاه مردمی اربعین قم افزود: امسال با برنامه‌ریزی که انجام شده برای پیشگیری از بار ترافیک در شهر زائرانی که به طور کاروانی وارد قم می‌شوند اتوبوس‌های آن‌ها در انتهای بلوار زائر و در مسیر رودخانه پارک شده و شهرداری کار انتقال آن‌ها را به داخل شهر عهده‌دار خواهد شد و زائرانی که با خودروهای شخصی به شهر قم وارد می‌شوند هم پارکینگ اختصاصی برای آن‌ها درنظر گرفته شده است.

وی در ادامه بیان کرد: از امروز تا ۱۴ آبان‌ماه مصلای قدس و قرارگاه اربعین آماده پذیرایی از زائران است اگر حمایت خیرین و مسئولان ادامه یابد این قرارگاه مردمی تا پایان ماه صفر برای زائران غیر ایرانی خدمت‌رسانی می‌کند.

قربانی کرم با اشاره به هزینه‌های مالی که خیرین سال گذشته برای پذیرایی از زائران اربعین متقبل شدند، اظهار داشت: سال گذشته ۱۰۰ خیر با این قرارگاه همکاری داشتند و مبلغی به ارزش ۴ میلیارد و ۳۶۱ میلیون و ۲۴۰ هزار ریال برای پذیرایی و اسکان زائران هزینه کردند.

منبع: مهر

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

بستن
بستن