اخباراخبار مذهبی

پناهیان: مداحان در شکست دشمن تاثیرگذارند

داروخانه آنلاین داروپلاس

نخستین نشست جمعی از ستایشگران جوان اهل بیت (ع) با حضور حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان، مهدی سلحشور دبیر جامعه ایمانی مشعر، سید احمد عبودتیان مدیرعامل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء(عج)، سید مهدی حسینی و مداحان و شعرای جوان اهل بیت(ع) در بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء (عج) برگزار شد.

حجت‌الاسلام پناهیان کارشناس مذهبی و فعال فرهنگی در این مراسم طی سخنانی با بیان اینکه شرایط و لوازم ظهور امام زمان (عج) هنوز فراهم نشده است، گفت: این را به این دلیل می‌گویم که هنوز رابطۀ میان مردم آنطور که باید و شاید نیست و روابط آنها با یکدیگر نزدیک نیست.

وی دربارۀ جایگاه ستایشگری اهل‌بیت (علیهم‌السلام) در انتقال گفتمان انقلاب اسلامی به نسل جوان  اظهار کرد: مداحان و ذاکران امروز نیاز به پرورش بیشتری دارند، آنان باید مسائل مهمی همچون حجاب و سایر موضوعات مذهبی را در حدی گسترده و جامع ترویج دهند.

حجت‌الاسلام پناهیان با اشاره به بین‌المللی و جهانی شدن مداحان و مداحی آنان گفت: این جهانی شدن نشان از اثرگذاری آنان در أقصی نقاط جهان است، این مداحی‌ها قطعاً در شکست دشمنان دین نیز اثرگذار خواهد بود، پس باید اینگونه مداحی‌ها بیش از پیش تولید شود.

وی افزود: اگر مداحان ما زمان بیشتری را روی موضوعات مهمی مانند اربعین، وقایع کوفه و کربلا بگذارند، قطعاً اثرگذاری آنان در میان مردم افزایش می‌یابد و علاوه بر این، بسیاری از زوایای تاریخی بیش از پیش روشن می‌شود.

حجت‌لاسلام پناهیان خاطرنشان کرد: برخی مسائل را نباید به صورت صریح در مراسم‌ها و محافل مذهبی بیان کرد، بلکه باید طوری رفتار کرد که سخنرانی‌ها و مداحی‌ها باعث جلب توجه بیشتر مردم شود. به عبارت دیگر، امروز مداحان نباید همگی در یک مکان حضور داشته باشند، آنها با حضورشان در مناطق مختلف و مداحی‌های مفید، وسیله‌ای برای جذب افراد به دین اسلام باشند.

منبع: تسنیم

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن