شناخت سفر

پیام پیاده روی اربعین و زیارت عاشورا پیام پیاده روی اربعین و زیارت عاشورا

داروخانه آنلاین داروپلاس
زیارت عاشورا زیارتی است که هر فردی می تواند در هر دقیقه، ساعت، و یا در طول عمر آن را بخواند و از فضیلت آن بهره مند شود. وقتی فراخوان پیاده روی اربعین داده می شود مردم خودجوش حرکت می کنند و هر فردی از هر فرصتی استفاده کرده و در این راه زیارت عاشورا می خواند.

پیاده روی اربعین

خواندن زیارت عاشورا آثار و تاثیر زیادی در زندگی فردی و اجتماعی دارد. خواندن زیارت عاشورا در دل پیاده روی اربعین پیام دارد یعنی دشمن اگر بخواهد خیال خامی نسبت به مردم داشته باشد، با این رفتار زائران امام حسین(ع) در پیاده روی اربعین بدون شک به اتاق فکر، نگاه و پیکره دشمن لرزه می افتد.

همچنین دشمن اگر بخواهند به مردم ایران و سایر نقاط دنیا نظر سوئی داشته باشد به مشکل خورده و بساط خود را جمع می کند، چراکه این مردم عاشورایی و اربعینی هستند، و عاشورایی و اربعینی زندگی می کنند.

این کارشناس علوم قرآنی پیاده روی اربعین را مهمترین رویداد و تجمع عظیم جهان اسلام خواند و تصریح کرد: اهمیت موضوع در این است که مردم هنوز پای دستگاه “امام حسین(ع)” با جان و دل مانده اند، وقتی که به سمت کربلا حرکت می کنند با تمام عشق این کار را انجام می دهند و هیچ چیز جلودار آنان نیست.

در سال های جاری حتی با مشکلاتی که در گرفتن ویزا بوجود آمده و بدون هیچ چشم داشتی یعنی این که امیتاز یا نفعی به آنان برسد، باز هم نسبت به پیاده روی اقدام می کنند و از سوی دیگر مردم عراق نیز حتی آنهایی که چادر و خانه های کوچک دارند و وضعیت معیشتی مناسبی ندارند، با همه عشق و تلاش خود از زائران پیاده روی اربعین استقبال و پذیرایی می کنند.

پیاده روی اربعین

همه این رویدادها تفسیر و تعبیر خاص خود را دارد و دشمن همه این رویداد را به شدت آنالیز می کند و در برنامه ها و گفت وگوهایی که برای خودشان نسبت به اجتماع عظیم جهان اسلام دارند اعتراف می کنند و می دانند که با مردم قدرتمند عاشورایی و حسینی روبرو هستند.

منبع: میزان

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن