اخبار

پیش بینی توقفگاه‌ها برای اسکان زائران در مواقع ضروری

داروخانه آنلاین داروپلاس

رئیس پلیس پیشگیری ناجا از استقرار توقفگاه هایی در ۱۴۸ نقطه برای اسکان زوار در مواقع ضروری خبر داد.

سردار محمد شرفی پلیس اظهار داشت: همچون سنوات گذشته ۲ مأموریت کلان و راهبردی؛ تأمین امنیت محورها و کنترل لایه به لایه جمعیت از مبدأ( پایانه های مسافربری) تا مقصد( مرزهای سه گانه؛ چذابه، شلمچه و مهران) بر عهده پلیس پیشگیری ناجا است.

وی افزود: ۵ هزار نفر از نیروهای پلیس پیشگیری ناجا در قالب ۱۵۰۰ تیم خودرویی و موتوری برای خدمات دهی به زوار اربعین در محورهای مواصلاتی و منتهی به مرزهای سه گانه ( چذابه، شلمچه و مهران) در آماده باش هستند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه ایستگاه های بازرسی تقویت شده است، افزود: ۳۵ ایستگاه بازرسی ثابت و ۸۶ ایستگاه بازرسی موقت در مسیرهای منتهی به مرزهای سه گانه نیز مستقر هستند.

سردار شرفی خاطر نشان کرد: نیروهای ۲۲۸ کلانتری، ۱۷۰ پاسگاه و ۸۱ فرماندهی انتظامی بخش ها، در جریان مأموریت پلیس در راهپیمایی بزرگ اربعین ، ایفای نقش می کند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به استقرار توقفگاه هایی در ۱۴۸ نقطه برای اسکان زوار در مواقع ضروری عنوان کرد: ظرفیت این توقفگاه ها ۴۶۰ هزار نفر است که با توجه به شرایط جوی شب گذشته در مهران این امکان فراهم شد زوار را در این توقفگاه ها اسکان و سامان دهیم.

وی تأکید کرد: ارائه خدمات انتظامی اولویت پلیس پیشگیری در جریان مأموریت بزرگ اربعین است و در تلاشیم که مطلوب ترین خدمات دهی به زائران صورت گیرد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا به تخصیص فضای مناسب به عنوان پارکینگ برای خودروهای شخصی زوار اشاره و بیان کرد: مدیریت این موضوع بر عهده مرکز انتظام پلیس پیشگیری است.

وی یادآور شد: همچنین دستگاه های ایکس ری در گیت های تردد زوار در مرزهای سه گانه تزریق شده تا موضوعات امنیتی به خوبی رصد شود. که خوشبختانه تاکنون مشکل امنیتی گزارش نشده است.

منبع: مهر

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

بستن
بستن