دانستنی ها

چند توصیه مهم به بیماران قلبی حاضر در پیاده‌روی اربعین

داروخانه آنلاین داروپلاس

غفور راستین در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بیماران قلبی باید زیر نظر پزشک و متخصصین قلب و عروق به پیاده روی کربلا بروند.

وی با بیان اینکه بیماران قلبی باید به اندازه کافی آب بخورند و از مصرف چربی و نمک به عنوان دو عامل تشدید کننده بیماری خودداری کنند،‌ ادامه داد: مصرف سیگار برای بیماران قلبی اصلا توصیه نمی شود حتی المقدور از قرار گرفتن در معرض دود سیگار خودداری کنند.

مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: بیماران قلبی اگر خواهان شرکت در پیاده روی اربعین حسینی هستند باید با اجازه پزشک خود بروند و بیش از اندازه مورد نیاز خود دارو ببرند.

وی با اعلام اینکه بیماران قلبی در روی یک کاغذ وضعیت بیماری خود و نوع داروها را بنویسند و در جیب خود قرار دهند که در صورت نیاز دیگران بتوانند در مواقع ضروری به فرد کمک کنند،‌ ادامه داد: از حضور در محلات بسیار شلوغ خودداری کنند.

راستین با هشدار بر اینکه بیماران قلبی درمعرض واریس قرار دارند، گفت: در صورتی که تصمیم دارند با ماشین به مرز بروند و یا در کربلا حضور یابند باید دو تا سه ساعت بعد رانندگی مکث کنند و حرکات به پا دهند و پس از یک وقفه ۱۰ دقیقه ای به رانندگی خود ادامه دهند زیرا بیش از هشت ساعت نشستن در ماشین فرد را مبتلا به واریس می کند.

وی بیان داشت: زائران در صورت امکان علائم حیاتی و فشارخون خود را چک کنند.

 

منبع: مهر

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن