دانستنی ها

چگونه شرکت در پیاده‌روی اربعین می‌تواند اخلاق و رفتار ما را بهتر کند؟

داروخانه آنلاین داروپلاس

سلام اگر خدا بخواد ان شاءالله قصد شرکت در پیاده روی اربعین دارم.
کمک کنید که پیاده روی برام یک پیاده روی عادی نباشه. و هر قدمی که میزارم منو به خدا نزدیک تر کنه و با تک تک وجودم خانم حضرت زینب س رو درک کنم. و  بعد از اینکه از سفر برگشتم کاملا با الان متفاوت تر باشم.

سلام و تشکر از ارتباط شما
در این مسیر صحنه های زیبای فراوانی است که می توانید با دیدن آن صحنه ها یاد اهل بیت را در خود زنده نگه دارید.

مثلا دختر بچه خردسالی که آب می دهد و انسان را یاد دختر سه ساله امام حسین علیه السلام می اندازد و یا اطفال خردسالی که با لباس عربی پای برهنه در حال رفت و آمد در خاک و بیابان هستند و ما را یاد آل الله و غروب عاشورا می اندازد . یا جایی گوسفندانی را آب می دهد و در حال ذبح هستند و آن وقت یاد غربت اهل بیت می افتیم که چهارپایان را آب می دهند و ذبح می کنند اما در فرزندان علی و زهرا سلام الله علیهم را با لب تشنه ذبح کردند .

کافی است این جمعیت عاشق را ببینید که چگونه متحمل سختی برای اهل بیت می شوند  و یاد غربت امام حسین بیافتید  چه شد که کوفیان مسلم را تنها گذاشتند مگر جمعیت زیادی نبودند بله دنیا طلبی و ترس و ضعف ایمان و مال حرم و … دلیلش بود پس باید از این ها پرهیز کنیم .
هر صحنه ای را که می بینید می توانید با حادثه کربلا و اسارت و …  تطبیق دهید آن وقت است که در این سفر در هر لحظه اش یاد و خاطر اهل بیت در وجودتان زنده نگه داشته می شود .

بسیاری از افراد هستند که به محض برگشتن از سفرهای زیارتی و بعد از گذشت مدت زمانی به حالت اول خود بر می گردند و معنویت به دست آمده از سفرشان را به راحتی و طی گذشت زمان از دست می دهند. اما می توان نتیجه به دست آمده از سفرهای زیارتی را با انجام کارهای زیر برای همیشه حفظ کرد:

۱- توکل به خدا و توسل به ائمه: برای اینکه آثار و برکات سفرهای زیارتی در وجودمان حفظ شود اول از همه باید از خدا کمک بخواهیم. در ادامه این مسیر تنها خداست که می تواند یاری دهنده ما باشد. توکل کردن به خدا و کمک خواستن از او و همچنین توسل کردن به امامان بزرگوار برای باقی ماندن در این راه و حفظ اثرات این سفر معنوی بسیار مهم است.

۲- شرکت در هیأت های مذهبی: یکی از مکان هایی که می توان با حضور یافتن در آنجا در حال و هوای سفرهای زیارتی باقی ماند هیأت های مذهبی است. حضور در این هیأت ها باعث زنده نگه داشتن یاد ائمه اطهار(ع) در دل هایمان می شود.

۳- رفتن به اماکن زیارتی: رفتن به اماکن مذهبی یکی دیگر از راه هایی است که باعث استمرار آثار و برکات سفرهای زیارتی در وجود ما می شود. شاید این امکان برای ما فراهم نباشد که به محض اراده کردن بتوانیم به مشهد و یا کربلا برویم. اما رفتن به امامزاده ها و مکان های زیارتی می تواند حال و هوای لحظات ناب زیارت و معنویت حاصل از آن را در ما زنده نگه دارند.

۴- همنشینی با افراد مذهبی: یکی از کارهایی که می توان از آن برای حفظ معنویت به دست آمده از سفرهای زیارتی استفاده نمود همنشینی با کسانی است که از نظر مذهبی از ما بالاتر هستند. نشست و برخواست با این افراد به ما کمک می کند تا از مسائل دینی و معنوی دور نمانیم.

۵- شناخت و معرفت نسبت به توفیقی که نصیب انسان شده است (فضیلت زائر امام حسین/ آثار و برکات زیارت و … باعث می شود بدنبال گناه و معصیت نرود )
۶- مراقبه و محاسبه اعمال بصورت روزانه

–موفق باشید–

منبع: شهر سوال

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن