دلنوشته

گزیده سخنان مرحوم آیت‌الله مرتضی تهرانی منتشر شد

داروخانه آنلاین داروپلاس

تاب «چشم‌هایت را باز کن» جدیدترین اثر درباره سخنان مرحوم  آیت‌الله مرتضی تهرانی با موضوع اخلاق اسلامی است که به همت جمعی از نویسندگان و توسط دفتر ایشان تهیه شده و با إعمال اصلاحات توسط آیت‌الله مرتضی تهرانی در دوران حیاتشان منتشر شده است.

«معرفت در زیارت علی بن موسی الرضا (علیه‌السلام)، توسل در دنیا بذر شفاعت در آخرت، مباحث توحیدی و خداشناختنی است ۱ و ۲» از جمله کتاب‌های قبلی درباره مرحوم آیت الله مرتضی تهرانی است.

در پشت جلد این اثر درباره علت نامگذاری کتاب گفته شده: مرحوم آقا شیخ مرتضی به پدر من می‌فرمود: آقای میرزا! ما چشمان خود را روی هم گذاشته ایم، می گوییم خدایا! تو کجایی که ما تو را نمی بینیم؟ «چشمهاست را باز کن» تا او را ببینی.

علاقه‌مندان جهت تهیه این کتاب می‌توانند با شماره ۰۹۳۳۵۱۰۲۰۹۱ تماس بگیرند یا با آیدی @ad_Movahed در پیام‌رسان‌ها ارتباط بر قرار کنند.

در مقدمه این کتاب آمده است:

ما همه میهمانان تاریکخانه دنیاییم، اما او سفره دار بود. چراغی به دستمان داد و پای سفره اربابش نشاندمان، ما که راه را بلد نبودیم و تنها سوسوی نورهایی از دور را می‌دیدیم؛ اما او انگار مقصد را به خوبی می‌شناخت، خضروار دست ما را گرفته بود وصبورانه پرسش‌هایمان را پاسخ می‌داد بی‌آنکه خودبینی‌هایمان ملولش کند. اینک او در جوار اربابش آرام گرفته است، به قیمت یک عمر خوشه‌چینی از طوبای محبت حسین و چه کسی مطمئن‌تر از او این تنگ‌جهان را ترک گفته است؟ حالا ما مانده‌ایم و این راه پر خطر، دور یکدگر جمع شده‌ایم تا این بار به شیوه دیگری حرف‌هایش را بازخوانی کنیم به امید ادای دین، به عالمی که کسی او را نشناخت.

کاروان رفت و تو در خواب و بیابان در پیش
کی روی؟ ره ز که پرسی؟ چه کنی؟ چون باشی؟

مجموعه حاضر از میان گفتارهای آیت‌الله حاج‌شیخ‌مرتضی تهرانی انتخاب شده و چه سعادتی که بعد از استخراج برای معظم‌له خوانده شده است و تک تک کلماتی که در متن پیش رو آمده است پس از اعمال اصلاحات ایشان، در این اوراق گنجانده شده است. منابعی که این جملات از میان آنها انتخاب شده نیز در ذیل هر صفحه آورده شده، تا اگر سالکی به تأمل بیشتری احتیاج داشت، راه باز باشد که خود بارها گفت راه تا قیام قیامت بازاست؛ اگر رهروش باقی باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن