اخبار مذهبی

گفتگو با یک زیارت اولی اربعین؛ جایی که انسان حسینی می شود

داروخانه آنلاین داروپلاس

سمیه بشارتی، زیارت اولی اربعین ۹۶ در گفت وگو با ایکنا از گیلان، با بیان اینکه سعادت حضور در مراسم پیاده روی اربعین حسینی را همراه با کاروان بسیج رسانه استان گیلان پیدا کرده است، گفت: من از ثبت نام و دریافت ویزای اربعین جا مانده بودم، اما به یاری امام حسین(ع) قسمت شد و اربعین در کربلا بودم.

حسینی شدن در پیاده روی اربعین؛ زمینه ساز مهدوی شدن

وی با اشاره به استقبال بی‌نظیر موکب های عراقی از زائران ایرانی کربلا در مرز مهران، اظهار کرد: وقتی از کنار موکب ها می گذشتیم خادمین به زبان عربی التماس می کردند که به موکب آنان برویم تا از ما که زائر ابا عبدالله الحسین(ع) بودیم پذیرایی کنند. عشق و ارادت به امام حسین(ع) را که در چهره هایشان موج می زد، به خوبی درک می کردم.

حسینی شدن در پیاده روی اربعین؛ زمینه ساز مهدوی شدن

فعال رسانه ای گیلان، با بیان اینکه روح و جان ما با امام حسین(ع) و کربلایش عجین شده است، تصریح کرد: زیارت کربلا آرزوی هر عاشق مکتب حسینی است و وقتی با قافله عشق همراه شدم، دریافتم که چرا مراسم پیاده روی اربعین یکی از بزرگترین و حماسی ترین همایش های مردمی در دنیاست، زیرا نام حسین است که می تواند چنین وحدتی بین مسلمانان ایجاد کند.

پیاده روی اربعین؛ اوج عشق و ارادت به سرور و سالار شهیدان
بشارتی میزبانی و پذیرایی از زوار اربعین را مایه افتخار عراقی ها دانست و یادآور شد: خادمین موکب ها با نهایت عزت و احترام با زائران برخورد می کردند، آب و غذا به آنها می دادند، کفش هایشان را درمی آوردند و اگر لازم بود کفاشی می کردند، پاهایی را که قرار بود صاحب خود را پیاده تا کربلا برسانند ناز و نوازش می کردند تا خستگی به در کنند، لباس هایشان را می شستند و اتو می کشیدند و… تا شاید قسمتی از ثواب زیارت کربلا نصیب آنان شود.

حسینی شدن در پیاده روی اربعین؛ زمینه ساز مهدوی شدنوی پیاده روی اربعین را اوج عشق و ارادت به سرور و سالار شهیدان دانست و تصریح کرد: زائران حسینی از کشورهای مختلف دنیا خودشان را به عراق رسانده بودند تا با کاروان اربعین یکی یکی عمودها را بپیمایند و شوق رسیدن به محبوب خود را لحظه لحظه حس کنند. یکی تنها آمده بود، برخی خانوادگی آمده بودند، یکی می خواست اولین سفر زندگی مشترکش زیارت کربلا باشد، یکی با طفل شیرخواره آمده بود، یکی زیارت اربعین آخرین آرزویش بود، یکی بر ویلچر نشسته بود و یکی دیگر عصا داشت، اما همه راهی یک مقصد و مطلوب بودند و این رودخانه خروشان به یک دریا سرازیر می شد؛ «کربلا».

حسینی شدن در پیاده روی اربعین؛ زمینه ساز مهدوی شدن

زیارت اولی اربعین ۹۶، با اشاره به شور و شوق کودکان عراقی برای رفع عطش زائران پیاده، خاطرنشان کرد: وقتی کودکان عراقی زائری را می دیدند همه با هم آب تعارف می کردند، گویی می‌خواهند در ابراز ارادت به امام حسین(ع) از هم پیشی بگیرند. سرانجام نیز با عطر زیارتی زائر کربلا را بدرقه می کردند.

حسینی شدن در پیاده روی اربعین؛ زمینه ساز مهدوی شدن

فعال رسانه ای گیلان، با بیان اینکه وقتی از عمودی به عمود دیگر می رسیدم ضربان قلبم بالا می رفت و دلم هوایی‌تر می شد، گفت: یکی روضه سیدالشهداء(ع) می خواند، یکی مداحی می کرد و دیگری بر سر زوار عطر می افشاند تا اینکه گنبد زرین حرم شش گوشه از دور نمایان شد و این اشک بود که از چشمان همه مشتاقان زیارت کربلا به راه می افتاد.

حضور در کاروان پیاده روی اربعین دعوت امام حسین(ع) است
وی حضور خود در کاروان معنوی پیاده روی اربعین را دعوت امام حسین(ع) دانست و متذکر شد: باید با زائران پیاده همراه شد تا فهمید که امام حسین(ع) چه جایگاهی برای مسلمانان و به‌ویژه شیعیان و همه آزادمردان جهان دارد.

حسینی شدن در پیاده روی اربعین؛ زمینه ساز مهدوی شدن

بشارتی با بیان اینکه درهای خانه های عراقی ها به روی زائران پیاده اربعین باز بود، اظهار کرد: صاحبخانه ها از زوار مانند میهمان خود پذیرایی می کردند و از غذای خودشان به ما می دادند. وقتی شب را در یکی از خانه های عراقی ماندیم، از محبت و متانت این مردم متعجب شده بودیم که چقدر نسبت به امام حسین و زائر کربلا ارادت دارند.

حسینی شدن در پیاده روی اربعین؛ زمینه ساز مهدوی شدن

وی با اشاره به وفور سینی های چای و خرما و عطر و گلاب از ابتدا تا انتهای مسیر پیاده روی، عنوان کرد: عراقی ها از مرز مهران تا کربلا پیر و جوان و کوچک و بزرگ و مرد و زن را مورد استقبال قرار می دادند و با سلام و صلوات زائران را بدرقه می کردند و از این میزبانی لذت می بردند، زیرا می دانند امام حسین(ع) شفیع آنان در قیامت خواهد بود.

حسینی شدن در پیاده روی اربعین؛ زمینه ساز مهدوی شدن

این فعال رسانه ای، همگان را توصیه کرد فرصت پیاده روی اربعین را از دست ندهند و یادآور شد: حضور پیدا کردن در میان جمعیت انبوه زائران امام حسین(ع) انسان را به مقامات عالی معنوی می‌رساند؛ جایی که انسان حسینی می شود و خود را برای مهدوی شدن آماده می کند.

حسینی شدن در پیاده روی اربعین؛ زمینه ساز مهدوی شدن

منبع: ایکنا

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن