اخبار

۵۰۰ هزار ویزای اربعین صادر شد

داروخانه آنلاین داروپلاس

رییس کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: تا امروز ۸۲۰ هزار نفر در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند و ویزای ۵۰۰ هزار نفر صادر شده است.

حمید محمدی که در رادیو اربعین سخن می‌گفت، با بیان این‌که ثبت‌نام اربعین از روز شنبه، ۲۱ مهرماه سرعت گرفته است، به زائران توصیه کرد ثبت‌نام را به روزهای آخر موکول نکنند و در ادامه اظهار کرد:تحویل مدارک و صدور ویزا حدود سه روز زمان می‌برد که زائران باید آن را درنظر بگیرند. البته در برخی استان‌ها صدور روادید از این مدت کمتر بوده است. در استان فارس نیز صدور روادید با تاخیر مواجه شده بود که با فعالیت دفاتر کارگزاری و نمایندگی عراق این عقب‌افتادگی در حال جبران است و امروز ویزای زائران این استان نیز آماده می‌شود.

به گفته رییس سازمان حج و زیارت، تا شب گذشته ۵۰۰ هزار ویزا صادر شده است.

ثبت‌نام اربعین در سامانه samaah.hdj.ir و یا با مراجعه به یکی از ۲۵۰۰ دفتر زیارتی در سراسر کشور امکان‌پذیر است. سازمان حج و زیارت اعلام کرده زائران پس از سه روز ویزای عراق را دریافت می‌کنند. حداقل اعتبار گذرنامه برای دریافت این روادید باید شش‌ ماه باشد.

هزینه ثبت‌نام ویزای اربعین درحال حاضر ۲۳۴ هزار و ۸۷۵ تومان است. زائران اربعین که قصد خروج از مرزهای خاکی ایران برای شرکت در مراسم پیاده‌روی را دارند از پرداخت عوارض خروج نیز معاف شده‌اند.

منبع: ایسنا

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

بستن
بستن