اخبارحج و زیارت

آخرین آمار عمره گزاران جهان اسلام اعلام شد

وزارت حج عربستان آمار صدور روادید برای عمره و تعداد عمره گزاران را که وارد سرزمین وحی شده‌اند، اعلام کرد.

داروخانه آنلاین داروپلاس

آخرین آمار عمره گزاران جهان اسلام اعلام شد

وزارت حج عربستان آمار صدور روادید برای عمره و تعداد عمره گزاران را که وارد سرزمین وحی شده‌اند، اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، وزارت حج عربستان اعلام کرد تا ۱۴ ربیع الاول ۱۴۴۰ هجری قمری (پنجشنبه اول آذر)، یک میلیون و ۳۱۸ هزار و ۶۰۵ روادید عمره صادر شده است.

این وزارت افزود طی این مدت، یک میلیون و ۳۹ هزار و ۵۶۰ نفر وارد عربستان شده‌اند.

بر اساس گزارش وزارت حج عربستان، بیشترین تعداد عمره‌گزاران (در سایه غیبت متوالی عمره گزاران جمهوری اسلامی ایران)، از کشور پاکستان با ۳۵۹ هزار و ۹۲ نفر، اندونزی با ۲۰۴ هزار و ۱۷۶ نفر، هندوستان با ۱۷۸ هزار و ۸۹۳ نفر و عراق با ۴۸ هزار و ۸۷ نفر است، کشورهای مالزی با ۳۷ هزار و ۸۵۴ نفر، ترکیه با ۲۴ هزار و ۱۰۴ نفر، الجزایر با ۲۲ هزار و ۸۳۹ نفر، امارات با ۲۲ هزار و ۳۱۵ نفر، بنگلادش با ۱۹ هزار و ۶۷۵ نفر و انگلیس با ۱۶ هزار و ۹۹۷ عمره گزار در رده‌های بعدی قرار دارند.

تا ۱۴ ربیع الاول، یک میلیون و ۳۱۸ هزار و ۶۰۵ روادید صادر شده، یک میلیون و ۳۹ هزار و ۴۶۰ نفر وارد عربستان شده و در همین مدت، ۶۷۷ هزار و ۳۳۵ نفر خارج شده‌اند. بر اساس این گزارش، تعداد عمره گزارانی که هم اکنون در عربستان حضور دارند، ۳۶۲ هزار و ۲۲۵ نفر شامل ۲۴۲ هزار و ۶۳۸ نفر در مکه مکرمه و ۱۱۹ هزار و ۵۸۷ نفر در مدینه منوره هستند.

بر اساس این گزارش بیشتر این عمره‌گزاران یعنی بیش از ۹۵۰ هزار نفر از راه هوایی و بقیه از راه زمینی و دریایی وارد سرزمین وحی شده‌اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن